Väike, aga tubli: uus Ford KA+ on silmapaistvalt ruumikas, säästlik ja sõidurõõmu pakkuv väikeauto

Ford toob Euroopas müügile uhiuue 5-ukselise KA+, mis on silmapaistev oma ruumika salongi, kütusesäästlikkuse, sõidurõõmu pakkuva dünaamika ning soodsa hinna poolest.

KA+ salongis on ruumi viiele reisijale: alla 4 m pikkusel sõidukil on oma klassi suurim pearuum ja jalaruum tagaistmel, lisaks 21 panipaika.

Uus muutuva klapiajastusega 1.2 l Duratec bensiinimootor pakub erksat sõitu, selle CO2 heitmetase on 114 g/km ja kütusekulu 5.0 l/100 km

Spetsiaalne veermikulahendus loob erksad ja nauditavad sõiduomadused; kere, mootori ja veermiku arendamisel on silmas peetud mürataseme vähendamist ning viimistletust.

Rikkalikult ruumi viiele

Uus Ford KA+ on Fordi globaalsel väikeautoplatvormil põhinev 5-ukseline luukpära, milles on rikkalikult ruumi viiele sõitjale.

KA+ on veidi lühem kui Fiesta, kuid 29 mm kõrgem. Optimeeritud ruumikasutusega salongis on oma klassi parimate hulka kuuluv pearuum esiistmel ja klassi parim jalaruum tagaistmel sõitjaile.

KA+ pakub silmapaistvat kasutusmugavust: 270-liitrine pagasiruum mahutab ära kaks suurt kohvrit, praktilisust lisab 60/40 suhtes allaklapitav tagaistme seljatugi ja kogunisti 21 erinevat panipaika salongis.

Panipaikasid on erinevaid. Keskkonsoolis paiknev MyFord Dock sobib mobiilseadmete hoidmiseks ja laadimiseks. Esiustes on hoiuruumi 1-liitrise ja 0.6-liitrise joogipudeli ning väikese vihmavarju jaoks. Kui juhiuks on avatud, siis pääseb armatuurlaua küljelt ligi varjatud panipaigale, kuhu saab väärtuslikumad esemed uudishimuliku silma alt ära panna.

Fordi uudsest kujunduskeelest inspireeritud välisdisain on stiilne ja tasakaalus proportsioonidega, seda ilmestab tunnusomane kõrge asetusega trapetsikujuline esivõre koos suurte kaarduvajooneliste esituledega. Kõiki KA+ mudeleid ühendab integreeritud kujunduslahendus, mis hõlmab esivõre kroomitud detaile, kerevärvi kaitseraudu, uksekäepidemeid ja küljepeeglikorpuseid.

Salongikujundust ilmestab näidikupaneeli atraktiivne viimistlus ning stiilsetes tumehallides toonides vastupidavatest nüüdismaterjalidest salongipolster. Tunnusomased kroomitud detailid on püüavad pilku uksekäepidemete, keskkonsooli juhtnuppude ja ventilatsiooniavade kaunistajaina.

Ergas ja säästlik jõuallikas

Uue KA+ jaoks on saadaval 70 hj mootor, mis põhineb uuel tõhusal 1.2 l Duratec bensiinimootoril. KA+ 1.2 l mootor on pärineb Fiesta 1.25 l jõuallikaga samast perest, selle muutuva klapiajastusega tehnoloogia võimaldab saavutada paremat sooritusvõimet, madalamat heitmetaset ja suuremat kütusesäästu.

Kombinatsioonis standardse 5-käigulise käsikäigukastiga pakub see 1,2 l mootor sujuvat ja erksat sõitu ning pöördemomenti laiemas pööretevahemikus, seetõttu on KA+ meeldiv ja mõnus sõita nii linnaliikluses kui ka maanteel.

Kütusesäästu teenistuses on mootori optimeeritud kalibreerimine, madala hõõrdetakistusega mootoriõli kasutamine ja regeneratiivne akulaadimine, mis võimaldab saavutada kütusesäästu selle kaudu, et tagab aku laetuse optimaalsel tasemel, kasutades sõiduki pidurdamisel ja allamäge sõitmisel tekkivat elektrienergiat.

Madala veeretakistusega rehvid ja viimistletud aerodünaamikaga detailid, nagu näiteks optimeeritud disainiga esikaitseraua alaosa spoiler ja avad esivõres, annavad omapoolse panuse suurema kütusesäästlikkuse saavutamisele. CO2 heitmetase on 114 g/km, kombineeritud kütusekulu 5.0 l/100 km

Ergas, sõidurõõmu pakkuv ja mugav

Uue KA+ sõiduomadused on nauditavalt erksad, just nii nagu Euroopa autoostjaile meeldib.

Dünaamiliste sõiduomaduste heaks on KA+ varustatud spetsiaalse veermikulahendusega, sealhulgas roolisüsteem, vedrud ja amortisaatorid, eesmine turvakaar, tagumine väändetala, rehvid, uue lahendusega mootori alusraam ning kinnitused.

Mahukas arendustöö tagab senisest suurema mugavuse, sobimaks paremini Euroopa teeoludega, sealhulgas on silmas peetud nii tuule-, teekatte- kui ka mootorimüra summutamist.

Ulatuslik standardvarustus

KA+ standardvarustuses on:

  • manuaalne konditsioneer
  • Fordi SYNC kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem, mida saab juhtida häälkäsklustega ning mis on varustatud AppLink lahendusega, mis võimaldab hääljuhtimisega kasutada mitmeid nutitelefonirakendusi.
  • Ford MyKey funktsioon, mis võimaldab juhil seadistada maksimumkiiruse ja helitugevuse piiranguid ning tagada, et turvalisusfunktsioone ei saaks välja lülitada. MyKey on ideaalneabiline lapsevanematele, kes lubavad väheste sõidukogemustega noortel oma autot kasutada.

KA+ mudelil on ulatuslik põhivarustus, sealhulgas elektriliselt juhitavad esiaknad ja küljepeeglid, kaugjuhitav kesklukustus, 6 turvapadjaga ohutussüsteem, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem koos nõlvaltstardiabiga, kiiruspiirik ja Ford Easy Fuel süsteem.