Väike, aga tubli: uus Ford KA+ on silmapaistvalt ruumikas, säästlik ja sõidurõõmu pakkuv väikeauto

Ford toob Euroopas müügile uhiuue 5-ukselise KA+, mis on silmapaistev oma ruumika salongi, kütusesäästlikkuse, sõidurõõmu pakkuva dünaamika ning soodsa hinna poolest.

KA+ salongis on ruumi viiele reisijale: alla 4 m pikkusel sõidukil on oma klassi suurim pearuum ja jalaruum tagaistmel, lisaks 21 panipaika.

Uus muutuva klapiajastusega 1.2 l Duratec bensiinimootor pakub erksat sõitu, selle CO2 heitmetase on 114 g/km ja kütusekulu 5.0 l/100 km

Spetsiaalne veermikulahendus loob erksad ja nauditavad sõiduomadused; kere, mootori ja veermiku arendamisel on silmas peetud mürataseme vähendamist ning viimistletust.

Rikkalikult ruumi viiele

Uus Ford KA+ on Fordi globaalsel väikeautoplatvormil põhinev 5-ukseline luukpära, milles on rikkalikult ruumi viiele sõitjale.

KA+ on veidi lühem kui Fiesta, kuid 29 mm kõrgem. Optimeeritud ruumikasutusega salongis on oma klassi parimate hulka kuuluv pearuum esiistmel ja klassi parim jalaruum tagaistmel sõitjaile.

KA+ pakub silmapaistvat kasutusmugavust: 270-liitrine pagasiruum mahutab ära kaks suurt kohvrit, praktilisust lisab 60/40 suhtes allaklapitav tagaistme seljatugi ja kogunisti 21 erinevat panipaika salongis.

Panipaikasid on erinevaid. Keskkonsoolis paiknev MyFord Dock sobib mobiilseadmete hoidmiseks ja laadimiseks. Esiustes on hoiuruumi 1-liitrise ja 0.6-liitrise joogipudeli ning väikese vihmavarju jaoks. Kui juhiuks on avatud, siis pääseb armatuurlaua küljelt ligi varjatud panipaigale, kuhu saab väärtuslikumad esemed uudishimuliku silma alt ära panna.

Fordi uudsest kujunduskeelest inspireeritud välisdisain on stiilne ja tasakaalus proportsioonidega, seda ilmestab tunnusomane kõrge asetusega trapetsikujuline esivõre koos suurte kaarduvajooneliste esituledega. Kõiki KA+ mudeleid ühendab integreeritud kujunduslahendus, mis hõlmab esivõre kroomitud detaile, kerevärvi kaitseraudu, uksekäepidemeid ja küljepeeglikorpuseid.

Salongikujundust ilmestab näidikupaneeli atraktiivne viimistlus ning stiilsetes tumehallides toonides vastupidavatest nüüdismaterjalidest salongipolster. Tunnusomased kroomitud detailid on püüavad pilku uksekäepidemete, keskkonsooli juhtnuppude ja ventilatsiooniavade kaunistajaina.

Ergas ja säästlik jõuallikas

Uue KA+ jaoks on saadaval 70 hj mootor, mis põhineb uuel tõhusal 1.2 l Duratec bensiinimootoril. KA+ 1.2 l mootor on pärineb Fiesta 1.25 l jõuallikaga samast perest, selle muutuva klapiajastusega tehnoloogia võimaldab saavutada paremat sooritusvõimet, madalamat heitmetaset ja suuremat kütusesäästu.

Kombinatsioonis standardse 5-käigulise käsikäigukastiga pakub see 1,2 l mootor sujuvat ja erksat sõitu ning pöördemomenti laiemas pööretevahemikus, seetõttu on KA+ meeldiv ja mõnus sõita nii linnaliikluses kui ka maanteel.

Kütusesäästu teenistuses on mootori optimeeritud kalibreerimine, madala hõõrdetakistusega mootoriõli kasutamine ja regeneratiivne akulaadimine, mis võimaldab saavutada kütusesäästu selle kaudu, et tagab aku laetuse optimaalsel tasemel, kasutades sõiduki pidurdamisel ja allamäge sõitmisel tekkivat elektrienergiat.

Madala veeretakistusega rehvid ja viimistletud aerodünaamikaga detailid, nagu näiteks optimeeritud disainiga esikaitseraua alaosa spoiler ja avad esivõres, annavad omapoolse panuse suurema kütusesäästlikkuse saavutamisele. CO2 heitmetase on 114 g/km, kombineeritud kütusekulu 5.0 l/100 km

Ergas, sõidurõõmu pakkuv ja mugav

Uue KA+ sõiduomadused on nauditavalt erksad, just nii nagu Euroopa autoostjaile meeldib.

Dünaamiliste sõiduomaduste heaks on KA+ varustatud spetsiaalse veermikulahendusega, sealhulgas roolisüsteem, vedrud ja amortisaatorid, eesmine turvakaar, tagumine väändetala, rehvid, uue lahendusega mootori alusraam ning kinnitused.

Mahukas arendustöö tagab senisest suurema mugavuse, sobimaks paremini Euroopa teeoludega, sealhulgas on silmas peetud nii tuule-, teekatte- kui ka mootorimüra summutamist.

Ulatuslik standardvarustus

KA+ standardvarustuses on:

  • manuaalne konditsioneer
  • Fordi SYNC kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteem, mida saab juhtida häälkäsklustega ning mis on varustatud AppLink lahendusega, mis võimaldab hääljuhtimisega kasutada mitmeid nutitelefonirakendusi.
  • Ford MyKey funktsioon, mis võimaldab juhil seadistada maksimumkiiruse ja helitugevuse piiranguid ning tagada, et turvalisusfunktsioone ei saaks välja lülitada. MyKey on ideaalneabiline lapsevanematele, kes lubavad väheste sõidukogemustega noortel oma autot kasutada.

KA+ mudelil on ulatuslik põhivarustus, sealhulgas elektriliselt juhitavad esiaknad ja küljepeeglid, kaugjuhitav kesklukustus, 6 turvapadjaga ohutussüsteem, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem koos nõlvaltstardiabiga, kiiruspiirik ja Ford Easy Fuel süsteem.

Sõida ja lihtsalt naudi!

Kerge ja vilgas. Tundlik ja kindel. KA+ reaktsioon on hiilgav kõikides sõiduoludes.

See väärtuslik tervik saab kaasa rohkelt nutikaid tehnoloogiaid, mis teevad iga sõidu lihtsaks ja nauditavaks, hoolitsedes samal ajal nii autojuhi kui ka kõigi kaassõitjate eest.

Viigu tee läbi südalinna sagina või sellest kaugemale – KA+ pakub sõidurõõmu igal reisil.

Kerge parkida ka kitsale kohale

Kerge parkida ka kitsale kohale

KA+ on piisavalt väike ja osav, et mahutada end ilusti linna väikestele parkimiskohtadele. Koos valikvarustusse kuuluvate tagumiste parkimisanduritega saate parkida julge südamega. Need märkavad kohe, kui olete takistusele liiga lähedal, ning annavad Teile keskkonsooli ilmuva hoiatusnäidu ja helisignaaliga ohust märku. Parkimine käib lihtsalt ja mõlkideta!

Muutke oma reis lõõgastavaks elamuseks

Muutke oma reis lõõgastavaks elamuseks

Ford KA+ on varustatud nii kiirushoidiku kui ka kiiruspiirikuga. Määrake roolil asuvate kiirushoidiku lülititega kindlaks sobiv kiirus ning KA+ hoiab seda automaatselt, ilma et peaksite gaasipedaali vajutama. Kui aga peate kiirendama või aeglustama, saate seda teha nagu tavaliselt gaasi- või piduripedaali abil, katkestades sellega korraks kiirushoidiku töö. Kiiruspiirik on eriti kasulik linnaliikluses, aidates vältida kiiruse ületamist. Ka selle seadistamine vastavalt muutuvatele piirkiirustele on väga lihtne.

Paigaltvõtt kallakul käib nüüd nii lihtsalt

Paigaltvõtt kallakul käib nüüd nii lihtsalt

Kui alustate liikumist kallakul, ei lase nõlvaltstardiabi autol tagasi veereda, kasutades selleks pidurisüsteemi abi. Kui süsteem töötab, seisab KA+ liikumatult paigal veel 2–3 sekundit pärast piduripedaali vabastamist. See annab Teile piisavalt aega, et jalg gaasipedaalile tõsta, aidates kergemini ja ohutumalt kohalt liikuda, eriti juhul, kui Teie taga on veel teisi sõidukeid.

{pealkiri}

Säilitage kontroll igas olukorras

Veojõu kontrollsüsteem aitab vältida rataste libisemist või tühipöörlemist, kui sõidate libedal pinnasel. Eriti suur abi on veojõu kontrollsüsteemist siis, kui Teil on vaja paigaltvõtul või aeglasel kiirusel kiirendada või liikuda järskudel tõusudel. Süsteem teeb sõidu sujuvamaks, aidates Teil kontrolli oma KA+ üle säilitada, kui väljas sajab või tee on jääs.

{pealkiri}

Kerge manööverdada

Elektrooniline roolivõimendisüsteem (EPAS) reguleerib võimendi tööd automaatselt: kui auto on vaja täpselt parkimiskohale manööverdada, muudab süsteem roolimise kergemaks, kui aga sõidate kiirteel, teeb see roolikeeramise raskemaks, et auto oleks kindlamini juhitav. Erinevalt traditsioonilisest roolivõimendist (mis töötab pidevalt ning tarbib rohkem energiat ja kütust), hakkab EPAS tööle ainult siis, kui tegelikult vaja, aidates kütust kokku hoida.

{pealkiri}

Paremini nähtav nii päeval kui öösel

Tänu leidlikule kujundusele on KA+ veelgi paremini liikluses märgatav. Udutulede korpustes asuvad ka päevatuled, mis teevad Teid paremini nähtavaks, olgu päev või öö, udune või selge.

Hästi reageeriv ja tõhus

KA+ on loodud sõidutama Teid, Teie kaaslasi ja Teie kütust väga suurte vahemaade taha.

1,2-liitrine Ti-VCT-bensiinimootor on erk, hästi reageeriv ja väga säästlik, pigistades igast kütusetilgast viimase välja.

Uus mootor, mis hoiab Teie kütusevaru

Uus mootor, mis hoiab Teie kütusevaru

KA+ jõuallikaks on hästi reageeriv ja ökonoomne neljasilindriline 1,2-liitrine Ti-VCT-bensiinimootor. Sellest on saadaval kaks eri võimsusega versiooni: 70 hj ja 85 hj. Jõuallika paariliseks on viiekäiguline käsikäigukast. Kütusekulu on tõeliselt väike ning CO2-heitmeid tekitab 85-hobujõuline versioon vaid 110 g/km.

Säästke raha iga käiguvahetusega

Säästke raha iga käiguvahetusega

KA+ saab kaasa käiguvahetuse näidiku, mis annab Teile näidikuplokis märku, kui on käes õige hetk käiku vahetada. See aitab pöördeid madalamal hoida, vähendades kütusekulu, et saaksite väiksema raha eest kaugemale sõita.

Praktiline auto, millega on lust sõita

KA+ sisse on mahutatud ühe väikeauto kohta uskumatult palju praktilist varustust, edumeelset tehnoloogiat ja tõelist sõidurõõmu. Üheskoos teevad need KA+ lihtsalt võrratuks tervikuks.

Fordi SYNC-süsteem laseb Teil kuulata muusikat ja kasutada oma telefoni hääljuhtimise abil. Ning mõistes, kuivõrd oluline on sõidu ajal nutitelefoni kasutada, on auto varustusse lisatud uus dokkimisalus MyFord Dock, et saaksite oma telefoni kindlalt hästi nähtavasse kohta paigutada.

Nagu peagi märkate, pole KA+ mitte ainult ilus auto. See on lisaks ka tark ja hooliv.

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi SYNC-süsteemi abil saate panna mängima oma lemmikmuusika ning rääkida oma mobiiltelefoniga, kasutades selleks kõigeks vaid lihtsaid häälkäsklusi. See loeb Teile ette tekstisõnumeid, mängib lugusid otse USB-mälupulgalt ning laseb striimida muusikat Bluetooth®*-ühilduvalt mobiiltelefonilt. Ning tänu uudsele AppLink-funktsioonile saate kasutada häälkäsklustega ka populaarseid Androidi ja iOSi rakendusi. Teil oleks justkui isiklik sekretär endaga kaasas, ka siis, kui viibite autos üksi.

Leidlik hoiukoht nutitelefonile

Leidlik hoiukoht nutitelefonile

Dokkimisalus MyFord Dock on hästi läbimõeldud disainielement, mis hoiab Teie nutitelefoni, MP3-mängijat või naviseadet kindlalt oma kohal otse Teie silma all, ilma et see segaks vaadet teele. Dokkimisalus asub keskkonsooli peal ning seda katab hingedega kaas, mis hoiab Teie seadet korralikult paigas.

Meeldiv helitaust terve tee

Meeldiv helitaust terve tee

KA+ jaoks on valikus mitu erinevat helisüsteemi. Põhivarustusena saab auto kaasa Fordi stereosüsteemi, kuhu kuulub raadio, USB-pesa muusika kuulamiseks nt nutitelefonist, mobiilseadme dokkimisalus ja Bluetooth-ühendus.

Fordi SYNC-süsteem võimaldab lisaks eelnevale kasutada süsteemi nii hääljuhtimisega kui ka roolile paigaldatud lülititega. Uudne AppLink-funktsioon laseb kasutada häälkäsklustega koguni populaarseid Androidi ja iOSi rakendusi: kuulata audioraamatuid, hoida end kursis viimaste jalgpallitulemustega goals.com vahendusel, saada teavet läheduses toimuvate ürituste kohta ning kuulata oma Spotify lemmikuid või DAB-raadiot.

{pealkiri}

Temperatuur, mis ei aja higistama

Elektrooniline täisautomaatne kliimaseade laseb Teil valida endale kõige meelepärasema temperatuuri ning hoiab seda siis automaatselt ise. Mitte liiga külm. Mitte liiga palav. Täpselt paras, kogu aeg.

{pealkiri}

Soojendusega istmetel tunnete end alati mugavalt

Olgu ilm väljas milline tahes, juht ja tema kõrval istuv reisija tunnevad end KA+ esiistmetel ikka mõnusalt. Valikvarustusena pakutav esiistmete soojendus teeb sõidu külmadel talvekuudel palju nauditavamaks.

{pealkiri}

Elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid

Juhuslike vigastuste vältimiseks keeravad valikvarustusse kuuluvad elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid end automaatselt sissepoole kokku, kui auto uksed lukustatakse (või kui vajutate peeglite kokkuklappimislülitit).

{pealkiri}

Fordi eksimiskindel tankimissüsteem EasyFuel

See kasulik tehnoloogia teeb vale tüüpi kütuse tankimise autosse praktiliselt võimatuks, sest vale tankimispüstol lihtsalt ei lähe täiteavasse. Ja kuna EasyFuel on korgita tankimissüsteem, pole Teil enam kunagi vaja määrdunud kütusepaagi korki puutuda.

Täiendav kaitse teeb sõidu ohutumaks

Ford KA+ saab kaasa rohkelt nutikat turvavarustust, mis aitab kaitsta Teid, kui sõidate, ning autot, kui selle parkimiskohale jätate.

Fordi SYNC-süsteemil on näiteks olemas spetsiaalne hädaabifunktsioon, mis helistab avarii korral automaatselt Teie eest ise kohalikku häirekeskusse.

Ford KA+ kannab Teie eest alati hoolt.

Fordi SYNC-süsteem koos hädaabifunktsiooniga

Fordi SYNC-süsteem koos hädaabifunktsiooniga

Kui Teie autoga peaks juhtuma liiklusõnnetus, milles turvapadi täitub või kütusepumba töö katkeb, helistab süsteem Teie eest ise kohalikku häirekeskusse. Soovi korral saate ise kõne lõpetada või vajadusel häirekeskuse töötajaga rääkida. Mis aga kõige tähtsam – süsteem annab Teie kohta elutähtsat teavet, edastades Teie täpsed GPS-koordinaadid ka juhul, kui olete ise teadvuse kaotanud.

Fordi hädaabifunktsioon on uudne SYNC-süsteemi funktsioon, mis kasutab Bluetoothi kaudu süsteemiga seotud ja ühendatud mobiiltelefoni, et aidata autos viibijatel kiiresti kohalikku häirekeskusesse helistada, kui on juhtunud liiklusõnnetus, milles auto turvapadjad on täitunud või kütusepump töötamast lakanud. Funktsioon töötab rohkem kui 40 Euroopa riigis ja piirkonnas.

Igakülgne kaitse

Igakülgne kaitse

Lisaks juhi ja esiistmel istuva kaassõitja esiturvapatjadele on autos olemas rindkere kaitseks mõeldud külgturvapadjad ning pea kaitseks mõeldud turvakardinad.

MyKey laseb ka teistel juhtidel muretumalt sõita

MyKey laseb ka teistel juhtidel muretumalt sõita

MyKey®-funktsioon võimaldab mõningaid auto seadistusi vastavalt erinevatele autojuhtidele muuta. Niisiis – kui laenate oma KA+ kellelegi teisele – saate ise kindlaks määrata suurima lubatud sõidukiiruse ja helisüsteemi maksimaalse helitugevuse ning lülitada sisse meeldetuletuse turvavöö kinnitamiseks. See uudne tehnoloogia annab Teile meelerahu, aidates teisi juhte ja nende kaassõitjaid ohtude eest paremini kaitsta.

{pealkiri}

Avariipidurdamise hoiatustuled

Kui olete sunnitud avariiohu korral järsult pidurdama, lülituvad ohutuled automaatselt sisse ning pidurituled hakkavad vilkuma. Nende kahe kombinatsioon hoiatab Teile järgnevaid autojuhte ohtliku olukorra eest.

{pealkiri}

Targad turvasüsteemid

KA+ on varustatud kaugjuhitavate ukselukkude ja Thatchami poolt kolme tärni vääriliseks hinnatud vargusvastase turvasüsteemiga. See koosneb perimeetrivalvega alarmsüsteemist ja topeltlukustusega blokeeritavatest lukkudest. Viimased ei lase uksi seestpoolt avada, kui keegi proovib näiteks purustatud küljeakna kaudu autosse siseneda.

{pealkiri}

Täielik kontroll auto üle igas olukorras

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) jälgib pidevalt auto liikumist. Kui süsteem tuvastab kursist kõrvalekaldumise ja libisemisohu, korrigeerib see automaatselt auto asendit sõiduteel, aidates Teil kontrolli oma KA+ üle säilitada. Süsteem teeb koostööd ka ABS-pidurisüsteemiga, mis lühendab peatumisteekonda hädaolukorras ning hoolitseb selle eest, et auto pidurdamisel juhitavust ei kaotaks.

Ford KA+ tehnilised andmed

Mootor, võimsus, sooritus

Keretüüp Mootor Kütus Käigukast Suurim
võimsus
hj (kW)
Suurim
pöördemoment
Nm
Maksimaalne
kiirus
km/h
Kiirendus
0-100 km/h
sek
Sedaan 1.2 B M5 85 (63) 112 169 13.3
Luukpära 1.2 B M5 85 (63) 112 169 13.3

Kütusekulu ja heitmed

Keretüüp Mootor Kütus Käigukast CO2
emissioon
g/km
Kütusekulu
linnas
l/100km
Kütusekulu
maanteel
l/100km
Kütusekulu
keskmine
l/100km
Sedaan 1.2 B M5 114 6.6 4.0 5.0
Luukpära 1.2 B M5 117 6.8 4.1 5.1

Mõõtmed

Keretüüp Pikkus
mm
Laius koos küljepeeglitega
/ peeglid kokkuklapitud
mm
Kõrgus
katusereelinguteta/ga
mm
Pöördediameeter
m
Bensiinipaagi
maht
l
Diislipaagi
maht
l
Sedaan 3929 1911/- 1524 - 42 -
Luukpära 4256 1911/- 1524 - 42 -

Ford KA+ videod

KA+ / Ford Europe

Ka+ / Ford Europe

Ford ‘unboxes’ KA+ with Lewis Hilsenteger from Unbox Therapy / Ford Europe

Ford KA+ meedias

Ford toob Euroopas 2016. sügisel müügile uhiuue 5-ukselise KA+, mis on silmapaistev oma ruumika salongi, kütusesäästlikkuse, sõidurõõmu pakkuva dünaamika ning soodsa hinna poolest. LOE EDASI...