Uhiuus Ford Tourneo Connect on üks kõige paindlikumaid pereautosid omas klassis

2014. aasta alguses autoturule saabuv täiesti uus viiekohaline Ford Tourneo Connect (SWB – lühikese teljevahega) ja seitsmekohaline Grand Tourneo Connect (LWB – pika teljevahega) pakuvad uue pereauto otsijatele omas klassis ületamatut paindlikkust ja mugavust.

Grand Tourneo Connect teeb omas klassis tõelise läbimurde, pakkudes selles segmendis seni ainulaadse lahendusega tagaistmeid, mida saab kiiresti ja kergelt ühetasase pakiruumi tekitamiseks kokku klappida. Ka juurdepääs tagaistmetele on lihtsamast lihtsam tänu oma klassi kõige laiematele liugustele auto mõlemal küljel. Lisaks kuulub auto varustusse kokkuklapitav kaassõitja esiiste, mis võimaldab mahutada autosse kuni 3 meetri pikkuseid esemeid.

Mõlemad mudelid pakuvad aktiivse elustiiliga peredele erakordset praktilisust ja mitmekülgsust: rohkelt erinevaid istumiskombinatsioone ja panipaiku, sh näiteks täislai laeriiul esiistmete kohal ning lennukistiilis laealused pagasilaekad tagaistmete ja pakiruumi kohal.

Uues Tourneo Connectis saab kõik alguse targast ruumilahendusest, mis aitab auto kasutajatel igapäevasest sõidust maksimumi võtta – tänu siseruumile, mis on nutikas, paindlik ja väga avar. Grand Tourneo Connectis on olemas seitse istet kolmes istmereas, seejuures saab kolmanda rea istmeid ette- või tahapoole nihutada, et sõitjad saaksid vastavalt soovile kas jalaruumi suurendada või mahutada autosse veidi rohkem pagasit. Kui mõlemad tagumised istmeread on kokku klapitud, on autos tervelt 2 620 liitrit pakiruumi, ning tänu põrandakattele, mis käib kaasas kolmanda istmerea istmetega, tekib auto tagaossa ühtlane tasane aluspind pagasi tarbeks.

Viiekohaline Tourneo Connect – mille mõlemal küljel on samuti tagumised liuguksed – paistab silma oma klassi suurima jala- ja pearuumiga esiistmetel ning suurima jala- ja põlveruumiga teises istmereas. Suhtes 60:40 kaheks jaotatud tagaistme saab kokku klappida ja ettepoole püsti keerata või autost täielikult eemaldada, tekitades esiistmete taha 2 410-liitrise mahuga pagasiruumi.

Igasuguse vajaliku pudi-padi tarbeks on mõlemas mudelis suur hulk erinevaid panipaiku, sh nutikalt varjatud laegas näidikuploki kohal armatuurlaual, milles asub 12 V voolupesa telefoni või kaasaskantavate heliseadmete laadimiseks, suur lukustatav kindalaegas, praktilised taskud esiuste siseküljel, kuhu mahuvad ära ka 1,5-liitrised pudelid, mahukas topsihoidjatega keskkonsool ning põrandaalune panipaik, mis on peidus teise istmerea jalaruumis. Soovi korral saab varustusse lisada ka täismõõdus klaasist panoraamkatuse.

Jõuallikate valikusse kuuluvad 1,0-liitrine EcoBoost-bensiinimootor (ainult viiekohalisel Tourneo Connecti mudelil), 1,6-liitrine Duratorq TDCi-diiselmootor, millest on olemas kaks eri võimsusega versiooni – 95 ja 115 hj, ning 150 hj 1,6-liitrine EcoBoost-bensiinimootor koos kuuekäigulise automaatkäigukastiga.

Suurepärase sõidudünaamika ja mugavuse tagamiseks on mõlemas uues mudelis kasutusel ainulaadne väändtalaga tagavedrustus, mis asendab eelmise põlvkonna lehtvedrudega vedrustussüsteemi. Veermiku juurde kuulub ka uusimal tehnoloogial põhinev elektriline roolivõimendi, mis teeb sõiduki täpsemini juhitavaks ja kiiremini reageerivaks. Samal ajal vähendab see traditsioonilise hüdraulilise süsteemiga võrreldes ka kütusekulu ja CO2-heitmeid.

Leidlik kujundus ja kasulikud tehnoloogiad

Iga tehnoloogia ja varustuselement uues Tourneo Connectis on seal kindla põhjusega ning välja töötatud selleks, et Teie elu lihtsamaks teha.

Fordi SYNC-süsteemi abil saate helistada ja vastata oma mobiiltelefoni kõnedele ning valida kuulamiseks muusikat, kasutades selleks vaid lihtsaid häälkäsklusi. Süsteem loeb isegi saabunud tekstisõnumid Teile ette.*

Teie ohutuse eest kannavad hoolt mitmed andurid ja kaamerad, mis aitavad parkida ja takistusi vältida, samal ajal kui teised tehnoloogiad reageerivad automaatselt välistingimustele, et Teil poleks vaja muretseda esitulede või klaasipuhastite sisselülitamise pärast.

Kui soovite rohkem teada saada, lugege lähemalt altpoolt.

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi SYNC-süsteemi abil saate panna mängima oma lemmikmuusika ning rääkida oma mobiiltelefoniga, kasutades selleks kõigeks vaid lihtsaid häälkäsklusi. Kui Teie telefoni kontaktandmetesse on salvestatud näiteks kodune telefoninumber nimega „Kodu“, peate lihtsalt ütlema „Call – kodu“ ja süsteem valib automaatselt selle numbri. Häälkäskluste abil saate panna mängima ka lugusid USB-mälupulgalt, MP3-mängijalt või iPod®-ilt või kuulata muusikat voogedastuse teel Bluetooth®-ühendusega mobiiltelefonilt. Süsteem oskab isegi saabunud tekstisõnumeid Teile ette lugeda.

Andurid, mis teevad parkimise stressivabaks

Parkimisandurid aitavad Teil hinnata vahemaad oma auto ja selle ees või taga asuvate takistuste vahel. Kui andurid tuvastavad takistuse, panevad need tööle helisignaali, mis muutub takistusele lähenedes üha intensiivsemaks.

Lihtsam tagurdamine

Tänavapostid, prügikastid, madalad piirded ja müürid… Tahavaatekaamera näitab Teile keskkonsooli või tahavaatepeeglisse integreeritud ekraanil kõike, mis jääb auto taha. Kaamera hakkab automaatselt tööle kohe, kui panete sisse tagasikäigu. Süsteem näitab ka virtuaalseid abijooni, mille järgi õnnestub auto ära parkida isegi kõige kitsamale parkimiskohale.

Lambid, mis parandavad nähtavust pimeda ajal

Kui näitate suunda ja teete ristmikul pöörde või keerate autoga parkimiskohale, süttib samal küljel automaatselt udutule sisse paigaldatud kurvituli, valgustades pöördepoolset teeserva. See parandab nähtavust pimedas ja teeb pöörded palju ohutumaks.

Säästlikum sõit, mis ka väsitab vähem

Kiirushoidik laseb Teil kindlaks määrata sobiva püsikiiruse, mida hoiab seejärel automaatselt seni, kuni vajutate ise piduri- või gaasipedaali. Kasutades roolil asuvaid lüliteid, saate sõidu ajal püsikiirust ka muuta. Lisaks aitab seadistatav kiiruspiirik hoida sellist sõidukiirust, mis jääb Teie enda poolt valitud piirkiirusest allapoole. See aitab säästa kütust ning vähendab ühtlasi võimalust, et võiksite kogemata kiirust ületada. Nii saate mõlemast tehnoloogiast praktilist kasu ning lisaks pole pikad maanteesõidud enam nii väsitavad.

Erakordne paindlikkus kuni 16 erineva istumiskombinatsiooniga

Leidlik ja mitmeti kombineeritav istmesüsteem koos Fordi mugavat kokkuklappimist võimaldava FoldFlat-süsteemiga teeb salongi ruumilahenduse muutmise ülimalt lihtsaks, et sõidutada autos reisijaid, suurt kogust pagasit, pikki või kogukaid esemeid või neid kõiki korraga. Viiekohalise Tourneo Connecti tagaiste on jaotatud kaheks suhtes 60:40 ning selle saab kokku klappida ja ettepoole püsti keerata, et tekitada autosse ülimahukas pagasiruum. Kui aga vajate raskete ja suuremõõtmeliste esemete jaoks veel rohkem ruumi, saab istmed autost kiiresti ja lihtsalt ka täielikult eemaldada.

Kokkuklapitavad istmed uues Grand Tourneo Connectis

Uus Grand Tourneo Connect on varustatud Fordi FoldFlat-süsteemiga, mis teeb selle mudeli eriti paindlikuks. Selle nutika süsteemi abil saab suhtes 60:40 kaheks jaotatud teise istmerea kokku klappida ja seejärel jalaruumi püsti keerata, tekitades autosse suure ühetasase põhjaga pagasiruumi. Seitsmekohalises Grand Tourneo Connectis saab põrandapinnaga ühetasaselt kokku klappida ka suhtes 50:50 kaheks jaotatud kolmanda istmerea.

Täiuslik helikvaliteet

Kvaliteetne helisüsteem koosneb raadiost, CD-mängijast ja kuuest premium-klassi kõlarist.

Soe iste ootab Teid

Olgu väljas kuitahes krõbedad külmakraadid, istmesoojendusega juhiistmel ootab Teid alati soe vastuvõtt.

Esituled, mis süttivad automaatselt kohe, kui vaja

Uuel Tourneo Connectil on andurid, mis tuvastavad videviku saabumisel valguse vähenemise ja ümbritseva valgustaseme järsu muutumise, näiteks kui sisenete tunnelisse. Sel juhul lülituvad esituled automaatselt sisse, muutes autosõidu ühtaegu nii lihtsamaks kui ka ohutumaks. Automaatlülitusega esituled on saadaval valikvarustusena koos vihmasensoriga klaasipuhastitega (vt altpoolt).

Klaasipuhastid, mis kohanevad automaatselt vihmasajuga

Vihmasensoriga klaasipuhastid hakkavad tööle kohe, kui on tuvastanud, et esiklaas on märg. Seejärel muudavad need oma pühkimiskiirust vastavalt ilmaoludele automaatselt ise. Teie saate valida ühe kuuest tundlikkusastmest, millega määratakse kindlaks, kui palju vett võib esiklaasile koguneda, enne kui kojamehed selle ära pühivad. Vihmasensoriga klaasipuhastid on saadaval valikvarustusena koos automaatlülitusega esituledega.

Reguleerige rool enda jaoks sobivaimasse asendisse

Roolisamba kallet ja sügavust saab väga lihtsalt muuta, et leiaksite enda jaoks kõige sobivama ja mugavama juhtimisasendi.

Koht kõigele

Käsipidurit ümbritsev mahukas lahtine keskkonsool on kujundatud nii, et kõik vajalik oleks Teil alati käeulatuses. Siin on topsihoidikud ning hoiukoht sülearvutile või A4-mõõdus dokumentidele või siis hoopis igasugusele vajalikule pudi-padile. Olemas on ka AUX- ja USB-pesad ning kaks 12 V toitepesa: üks konsooli esiotsal esiistmetel sõitjate tarbeks ning teine konsooli tagaserval, et ka tagaistmel istujad saaksid oma seadmeid toitevooluga varustada.

Valige ideaalne temperatuur nii endale kui ka oma kaassõitjale

Valikvarustusse kuuluva kahetsoonilise elektroonilise täisautomaatse kliimaseadmega (DEATC) saate valida ühe temperatuuri endale ja teise oma kaassõitjale ning süsteem hoiab neid siis automaatselt, kasutades vajadusel konditsioneeri.

Quickclear teeb esiklaasi kiiresti puhtaks

See praktiline funktsioon aitab Teil külmadel talvehommikutel kiiremini liikvele pääseda. Vaid üks nupuvajutus ja ülipeened kütteniidid esiklaasi sees kuumenevad silmapilkselt, puhastades klaasi udust ja jääst ning sulatades jää klaasipuhastitelt. Süsteem töötab vaid sekunditega, kuigi väljas on miinuskraadid.

Fordi eksimiskindel tankimissüsteem Easy-Fuel

See süsteem teeb vale tüüpi kütuse tankimise autosse praktiliselt võimatuks, sest vale tankimispüstol lihtsalt ei lähe täiteavasse. Ja kuna Easy-Fuel on korgita tankimissüsteem, pole Teil enam kunagi vaja määrdunud kütusepaagi korki puutuda.

Küljepeeglid, mis klapivad end vigastuste vältimiseks ise kokku

Auto parkimisel kitsale tänavale või väikesele parkimiskohale võivad küljepeeglid kergesti viga saada. Elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid, mis on saadaval valikvarustusena, aitavad seda vältida, keerates end pärast üht nupuvajutust sujuvalt sissepoole kokku. Ja tänu peeglisoojendusele saate oma teekonda pakaselistel hommikutel kiiremini alustada.

Lihtsa riiuli abil püsib auto puhas ja korras

Laeriiul juhi ja kaassõitja peade kohal on suurepärane näide leidlikust ja ökonoomsest ruumikasutusest. See aitab Teil oma autos edukalt korralagedust vältida, võimaldades kõike vajalikku sellegipoolest otse käeulatuses hoida.

Loomulik valgus läbi panoraamkatuse

Mudeli Titanium standardvarustusse ja mudeli Trend valikvarustusse kuuluv üheosaline panoraamkatus kallab auto sisemuse loomuliku valgusega üle ning lisab salongile avarust. Panoraamkatuse päikesekiirgust peegeldav klaas kaitseb Teid palava päikese eest ning tänu elektriajamiga päikesevarjule saate lasta autosse täpselt nii palju valgust, kui parajasti ise soovite.

Määrdumise eest kaitstud istmed

Kui peate oma autoga regulaarselt suurt kogust pagasit või spordivarustust transportima, on seitsmekohalises Grand Tourneo Connectis selle jaoks ruum olemas. Mudeli varustusse kuulub ka spetsiaalne integreeritud põrandakate, mis kaitseb istmeid, kui need on põrandale kokku klapitud. Lisaks kaitseb see ka teise istmerea seljatoe tagakülge.

Fordi SYNC-süsteem koos hädaabifunktsiooniga: kutsub abi, kui Te ise seda ei suuda

Fordi SYNC-süsteemi üks tähtsamaid omadusi on hädaabifunktsioon, mis võib avarii korral päästa Teie elu. Kui Teie autoga peaks juhtuma liiklusõnnetus, milles turvapadi täitub või kütusepumba töö katkeb, helistab süsteem selle tehnoloogia abil Teie eest ise automaatselt kohalikku häirekeskusse. Soovi korral saate ise kõne lõpetada või rääkida häirekeskuse töötajaga, kui see on vajalik. Mis aga kõige tähtsam – süsteem annab Teie kohta elutähtsat teavet, edastades Teie täpsed GPS-koordinaadid ka juhul, kui olete ise teadvuse kaotanud.* *Fordi hädaabifunktsioon töötab rohkem kui 30 Euroopa riigis. Funktsioon töötab juhul, kui süsteemiga on seotud ühilduv mobiiltelefon, mis on Teil kaasas, sisse lülitatud ja süsteemiga ühendatud, kui turvapadi täitub (välja arvatud põlvede turvapadjad) või kokkupõrke tuvastanud löögiandur kütusepumba välja lülitab. Tekstifunktsioonil ja hädaabifunktsioonil puudub veel kõikide Euroopa keelte tugi.

Auto pidurdab Teie eest, et vältida kokkupõrkeid väikestel kiirustel

Aeglaselt edasi liikuvas liikluses, kus on vaja pidevalt peatuda ja jälle sõitu alustada, esineb kokkupõrkeid liigagi sageli. Just selliste väikestel kiirustel toimuvate kokkupõrgete vältimiseks ning nende tagajärgede leevendamiseks ongi välja töötatud uudne tehnoloogia – tagant otsasõidu vältimissüsteem Active City Stop. Kui sõidate kiirusega alla 30 km/h ja süsteem tuvastab, et sõiduk Teie ees on ootamatult peatunud, pidurdab süsteem Teie eest automaatselt ise. Seda, et Active City Stop on tõeliselt innovaatiline turvatehnoloogia, tõendab ka süsteemile antud mainekas Euro NCAP Advanced-auhind.*

Muretu paigaltvõtt kallakul

Nõlvaltstardiabi süsteem takistab lühiajaliselt auto tagasiveeremist, kui peate alustama liikumist kallakul. Süsteem säilitab rõhku pidurisüsteemis veel 2,5 sekundit, andes Teile aega rahulikult jalg piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta. See on väga kasulik ka juhul, kui peatute ja alustate liikumist libedal pinnasel.

ESC aitab säilitada kontrolli auto üle, olgu sõiduolud kuitahes halvad

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) jälgib pidevalt Teie auto liikumist, tuvastab igasuguse kõrvalekaldumise Teie valitud trajektoorilt ning aitab automaatselt õige liikumistee taastada, näiteks juhul, kui auto hakkab libisema. Süsteem aitab Teil kontrolli oma auto üle säilitada ning suudab lühendada ka peatumisteekonda äkkpidurdamisel.

Maksimaalne haardumine minimaalse vaevaga

Eesrindlik veojõu kontrollsüsteem (TCS) ei lase ratastel asjatult ühel kohal ringi käia ning hoolitseb parima võimaliku haardumise, suutlikkuse ja stabiilsuse eest just siis, kui Teil on seda kõige enam vaja. Süsteem jälgib ja reguleerib pidevalt ükshaaval ratastele ülekantavat jõudu, tagades paigaltvõtul ja kiirendamisel pinnasega maksimaalse kontakti ja parima haardumise.

Auto hoiatab Teid, kui mõni rehv on liiga tühi

Kütuse säästmiseks, rehvide hea seisukorra säilitamiseks ja Teie ohutuse tagamiseks on väga tähtis rõhk rehvides alati normikohane hoida. Sellepärast jälgivadki andurid pidevalt kõiki rehve ja hoiatavad Teid, kui on tekkinud probleem. Siis saate rahulikult peatuda, probleemse rehvi üle kontrollida ning selle uuesti täis pumbata või ratta ära vahetada.

Järelhaagis turvaliselt õigel joonel

Järelhaagise stabiliseerimisabi süsteem (TSC) tuvastab järelhaagise vänderdamise ja vähendab Tourneo Connecti sõidukiirust seni, kuni probleemi enam pole. Nii on järelhaagise vedamine ohutum ja haagis paremini juhitav. Süsteem aeglustab sõiduki liikumist, vähendades mootori pöördemomenti ja suurendades vähehaaval ratastele mõjuvat pidurdusjõudu.

Lisajõud äkkpidurdamisel hädaolukorras

Hädapidurivõimendi (EBA) aitab Teie autol avariiolukorras maksimaalset pidurdusjõudu saavutada. Süsteem tuvastab, kui palju olete ise piduripedaali vajutanud, ning suurendab siis automaatselt pidurirõhku, kui seda on vaja.

Eesrindlikud süsteemid paremini kontrollitud pidurdamiseks

Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline pidurdusjõu jaotussüsteem (EBD) tagavad parema kontrolli pidurdamise üle.

Täiustatud turvapatjade süsteem

Tourneo Connect on saadaval koos juhi ja kaassõitja eesmiste turvapatjade, külgturvapatjade ja turvakardinatega. Sõiduki tähtsamatesse punktidesse on paigaldatud eesrindlikud andurid, mis hoolitsevad silmapilkse ja kontrollitud reageerimise eest.

Hoiatus tagant lähenejatele, kui peate järsult pidurdama

Kui olete sunnitud mingil põhjusel väga tugevalt pidurdama, paneb avariipidurdamise hoiatustulede süsteem (EBL) ohutuled vilkuma, et hoiatada Teile järgnevaid autojuhte.

Enam ei unusta Te oma turvavööd kinnitada

Kui juhtub, et unustate oma turvavöö kinnitamata, tuletab juhi ja eesmise kaassõitja turvavööde meeldetuletusfunktsioon Teile seda meelde. Funktsioon kuulub kõikide mudelite standardvarustusse.

Kinnitage lapsed turvaliselt kohale

Juhuks, kui plaanite sõidutada oma autos ka lapsi, on teise istmerea mõlema äärmise istekoha jaoks saadaval laste turvatoolide ISOFIX-kinnituspunktid.

Ainulaadne viietärnine ohutus

Viiekohaline Tourneo Connect on esimese ja ainsa autona omas klassis saanud Euro NCAPilt hindeks maksimaalsed 5 tärni – tõestuseks sellest, et suudab kaitsta Teid ja kõiki Teie kaassõitjaid.

Ford Tourneo Connect videod

Tourneo Active Diaries: Antoine Albeau / Ford Europe

Ford Tourneo Connect: 5-star Euro NCAP safety rating / Ford Europe

Ford Tourneo Connect meedias

2014. 10. 06 • What Car?
Fordi naksitralliautode kolm venda – Courier, Connect, Custom

3xFord-whatcar