Stiilne uus Ford Tourneo Custom – ideaalne minibuss nii äritegevuseks kui puhkuseks

 • Fordi uus Tourneo Custom on stiilne sõiduautolik minibuss, mis sobib ühtviisi hästi nii ettevõtluseks kui ka erasõitudeks.
 • Suurepärase sõidudünaamika, juhile orienteeritud kokpiti ja stiilse kvaliteetse sisekujundusega sõiduki sihtrühmaks on uus põlvkond kliente, kes soovivad leida sobivat sõiduvahendit kas isiklikuks otstarbeks või transporditeenuste osutamiseks.
 • Uus Tourneo Custom on sama mugav ja varustatud samasuguste juhiabi- ja turvatehnoloogiatega nagu Fordi uusimad sõiduautomudelid, sh näiteks hääljuhitav autosisene sidesüsteem SYNC.
 • Uus Tourneo Custom on saadaval pikema või lühema teljevahega ning kaheksa- või üheksakohalisena, pakkudes rohkelt ruumi ja istekohtade varieerimisvõimalusi kombinatsioonis väikeste ülalpidamiskulude ja oma klassi väikseima kütusekuluga.

Atraktiivne uus välisilme, sõiduautolik sisekujundus ja sõidudünaamika, nutikad tehnoloogiad ja väike kütusekulu – Ford Tourneo Customil on olemas kõik, millega meelitada enda juurde järgmist põlvkonda kliente, kes soovivad leida sõiduvahendit iseendale või oma ettevõttele.

Dünaamiline uus disain

Oma hoolikalt lihvitud voolujoonelise kujundusega väljendab Tourneo Custom samasugust dünaamilist iseloomu nagu Fordi kineetilist disainikeelt esindavad sõiduautod – luues mulje pidevast liikumisest isegi siis, kui sõiduk tegelikult paigal seisab. Sportliku hoiaku, jõuliselt tõusva õlajoone ja siledate klaaspindadega Tourneo Custom mõjub minibusside klassis uudse ja värskena.

Isikupära aitavad Tourneo Customile lisada kineetilise disainikeele signatuuriks kujunenud elemendid, sh suur trapetsikujuline esivõre, tugev atleetlik õlajoon, esiletungivad rattakaared ja tagaservas diagonaalselt ülespoole kerkiv aknajoon külgedel.

Kaheksa- või üheksakohalisena pakutav Tourneo Custom on saadaval kahe erineva teljevahega: 2933 mm (SWB – kogupikkusega 4,97 m) või 3300 mm (LWB – kogupikkusega 5,34 m). Neis mõlemas on rohkelt ruumi nii inimestele kui ka nende pagasile. Pika teljevahega mudelis (LWB) on tänu lisapikkusele suurem pakiruum kolmanda istmerea taga.

Tänu oma alla kahemeetrisele kõrgusele ei ületa Tourneo Custom ka enamikus autoparklates kehtivat kõrgusepiirangut. See eelis jääb alles koguni siis, kui sõidukile on paigaldatud uudne otse katusesse integreeritud katuseraam, mille saab vastavalt vajadusele kiiresti üles tõsta ja uuesti alla lasta.

Tourneo Customi mõlemal küljel on liuguksed, mis kuuluvad koos uste all asuvate sisenemist ja väljumist lihtsustavate astmelaudadega standarvarustusse. Ka taga asuv suur tagaluuk kuulub põhivarustusse.

Mitmekülgne sõiduautolik siseruum

Uus Tourneo Custom toob oma kvaliteetmaterjalide ja uhiuue sisekujundusega minibusside segmenti sõiduautolikku stiili ja mugavust. Juhikeskne ja kaunite vormidega armatuurlaud on pakitud täis tehnoloogiat, mis on lähisuguluses Fordi sõiduautode omaga. Põhjalikult on mõeldud juhi mugavusele – lisaks igas suunas reguleeritavale juhiistmele saab reguleerida ka roolisamba kallet ja sügavust.

Kahe tagumise istmerea istmetel on täiesti uus konstruktsioon, mis võimaldab neid paljude eri istmekombinatsioonide jaoks väga lihtsalt kokku klappida ning eemaldada kas ükshaaval või kõik korraga – kokku on olemas üle 30 erineva istmete kombineerimisvõimaluse, mille seast leidub sobiv igaks olukorraks. Kõik istekohad on varustatud integreeritud kolmepunktiturvavööga.

Reisijad saavad nautida sõitu avaras, mugavas ja täielikult polsterdatud sõitjateruumis. Saadaval on valik stiilseid ja vastupidavaid materjale, sh täisnahkviimistlus, mille kaunis beež toon rõhutab ruumi avarust ja valgusküllasust. Mugavust saab veelgi lisada mitmesuguse sõiduautodest tuttava valikvarustusega, sh näiteks integreeritud päikesevarjudega külgakende ees.

Uus kütte-, ventilatsiooni- ja konditsioneerisüsteem hoolitseb efektiivselt värske õhu juurdevoolu ja meeldiva temperatuuri eest, soovi korral saab varustusse lisada ka eraldi kliimaseadme teise ja kolmanda istmerea tarbeks.

Tourneo Customi ostjad saavad teha valiku mitme erineva varustustaseme vahel: rikkaliku põhivarustusega standardmudeli kõrval pakub Ford kõrgema varustustasemega versiooni Trend ja tipptasemel varustusega versiooni Limited.

Nutikad ja intelligentsed tehnoloogiad

Tourneo Custom saab kaasa mitmekülgse valiku nüüdisaegseid intelligentseid funktsioone ja tehnoloogilisi lahendusi, mis on kasutusel ka Fordi uusimates sõiduautodes.

Valikusse kuuluvad eesrindlikud juhiabisüsteemid, tehnoloogiad CO2-heitmete vähendamiseks ning mitmed uudsed mugavusfunktsioonid. Neist olulisemate hulka kuuluvad:

 • Hääljuhitav autosisene sidesüsteem SYNC – võimaldab eriti lihtsalt ühendada mobiiltelefone ja kaasaskantavaid heliseadmeid ning neid siis hääljuhtimisega kasutada.
 • Hädaabifunktsioon – uudne auhinnatud SYNC-süsteemi lisafunktsioon, mis aitab reisijatel liiklusõnnetuse korral kiiresti häirekeskusega ühendusse astuda ning edastab automaatselt andmed sõiduki asukoha kohta.
 • Uusimad Fordi heli- ja navigatsioonisüsteemid – mitmekülgne valik integreeritud helisüsteeme, sh digituuneri ja CD-mängijaga süsteemid ning premium-klassi süsteem koos sateliitnaviseadme ja 5-tollise mitmefunktsioonilise ekraaniga.
 • Sõidureast väljumise hoiatussüsteem ja juhi virgutusfunktsioon – nutikad juhiabisüsteemid, mis hoiatavad autojuhti, tuvastades sõiduki tahtmatu väljakaldumise oma sõidureast või juhi liigsele väsimusele viitavad tundemärgid.
 • Automaatlülitusega kaugtuled – esituled lülituvad vastavalt vajadusele automaatselt kaug- või lähituledele, tagades parima nähtavuse ning vabastades juhi tulede käsitsi ümberlülitamisest.
 • Kiiruspiirik – võimaldab autojuhil sisestada oma isikliku piirkiiruse, kasutades roolil asuvaid kiirushoidiku lüliteid.
 • Tahavaatekaamera – suurepärane vaade tagurdamisel sõiduki taga olevale alale, mida näeb tahavaatepeeglisse integreeritud ekraanilt.
 • ECOnetic-tehnoloogiad – Fordi eesrindlikud lahendused kütusekulu ja CO2-heitmete vähendamiseks, sh Auto-Start-Stop-süsteem ja intelligentne regeneratiivlaadimine, mis kuuluvad kõikide Euro 5 saastenormile vastavate mudelite standardvarustusse.

Suurepärane sõidudünaamika ja juhitavus

Tourneo Custom viib sõidunaudingu omas klassis uuele tasemele. Kiire reageerimine ja suurepärane sõidudünaamika annavad tänu hoolikale seadistamisele minibussile samasuguse kergelt juhitava ja liikuva iseloomu, mida kliendid Fordi sõiduautodegi juures kõrgelt hindavad.

Tourneo Custom on ehitatud Fordi inseneride poolt välja töötatud uuele üleilmsele platvormile, mis muudab sõiduki palju jäigemaks ja tugevamaks. Väändejäikust on suurendatud tervelt 37% – see mõjub hästi nii juhitavusele kui ka müratasemele.

Põhjalik vedrustuselementide ja roolisüsteemi häälestamine on parandanud märgatavalt sõidumugavust ning muutnud sõiduki täpsemini juhitavaks ja kiiremini reageerivaks. Nagu uus Ford Focus, on ka Tourneo Custom varustatud uusima elektroonilise stabiilsus- ja kurvihaardekontrolli tehnoloogiaga, mis tagab parema haardumise ja stabiilsuse.

Jäigem struktuur ning põhjalik töö soovimatu müra ja vibratsiooni kõrvaldamiseks kogu sõidukist on andnud tulemusi: sõidukeskkond on märksa vaiksem nii juhikohal – kus juhi ja kaassõitja vahelisest kõnest arusaadavus on paranenud 9% – kui ka tagaistmetel.

Kõrgtasemel reisijate kaitse

Reisijate maksimaalseks kaitsmiseks liiklusõnnetuse korral on täiustatud Tourneo Customi kerestruktuuri, milles on Tourneo-mudeli ajaloos esmakordselt kasutatud ülitugevat boorterast. Kokku üle 40% kogu kerekonstruktsioonist on valmistatud eriti tugevatest või ülitugevatest terasesulamitest. Tulemuseks on väga vastupidav ja kerge kere, mis pakub suurepärast kaitset kokkupõrke korral.

Uuel mudelil on ka senisest täiuslikum turvapatjade süsteem, kuhu kuuluvad juba põhivarustusena esiistmetel istujate eesmised ja külgturvapadjad ning turvakardinad. Sarnaselt Fordi uusimatele sõiduautodele on sõidukisse paigaldatud ka turvaliselt deformeeruv roolisammas, mis aitab vähendada juhi rindkerele ja peale mõjuvaid löögijõude suurel kiirusel toimuva esikokkupõrke korral.

Tourneo Custom on esimene uus mudel omas klassis, mille väljatöötamisel on peetud silmas uusimaid Euro NCAPi jalakäijate ohutust puudutavaid nõudeid, mis kehtestavad uued rangemad standardid raskete sõidukite hindamisele jalakäijate kaitse kategoorias.

Erakordselt kütusesäästlik

Uue mudeli jõuallikaks on Fordi viimase 2,2-liitrise Duratorq TDCi-diiselmootori täiustatud versioon, milles suurepärane võimsus on ühendatud erakordse säästlikkusega.

Mootorist on saadaval kolm erineva võimsusega varianti: 100 hj, 125 hj ja 155 hj. Koos kuuekäigulise käsikäigukasti ja põhivarustusse kuuluva Auto-Start-Stop-süsteemiga kulutab jõuallikas kütust vaid 6,5 l/100 km ning tekitab seejuures CO2-heitmeid 172 g/km. Nende näitajatega kuulub Tourneo Custom oma klassi tippu.

Uue mudeli jaoks tehti mootorit veelgi täiuslikumaks, et vähendada selle kütusekulu ja heitmeid ning parandada sõiduomadusi. Täiesti uus mootori kalibreering, mis töötati välja spetsiaalselt selle sõidukitüübi iseärasusi arvestades, suurendab pöördemomenti, parandab reageerimist ning aitab säästa kütust.

Uus Tourneo Custom on ülimalt funktsionaalne ja erakordselt vastupidav sõiduk. Lisaks väikestele jooksvatele ülalpidamiskuludele on ka hooldusintervall ökonoomne: graafikujärgne hooldus toimub kaheaastaste vahedega või iga 50 000 km läbimise järel.

Erakordselt paindliku siseruumiga mugav ja hästi juhitav sõiduvahend

Tourneo Customi mitmed intelligentsed tehnoloogiad, sh näiteks parkimisandurid ja tahavaatekaamera, teevad sõiduki juhtimise palju lihtsamaks, eriti juhul, kui peate manööverdama linnatänavatel. Ja et elu veel kergemaks teha, on kabiin varustatud mitmete nutikate panipaikadega ning saadaval on ka klapplaud, mis sobib ideaalselt sülearvuti kasutamiseks. Reisijateruumis asub ülimalt paindlik tagaistmete süsteem, mis pakub rohkelt kombineerimisvõimalusi nii inimeste kui ka pagasi transportimiseks. Kui aga vajate lisaruumi jalgrataste, surfilaudade või matkavarustuse tarbeks, saate kasutada ainulaadset integreeritud katuseraami. Fordi hääljuhtimisega SYNC-süsteemi abil saate pidada sidet oma mobiiltelefoni vahendusel või kuulata raadiosaateid ja muusikat – ilma et peaksite käsi roolilt tõstma. Kuid Tourneo Custom pole mitte ainult praktiline ja avar, vaid ka luksuslikult mugav. Juhiiste ja roolisammas on mitmes suunas reguleeritavad, nii et saate endale hõlpsalt ideaalse juhtimisasendi leida. Saadaval on ka istmesoojendusega esiistmed ja kallutatava seljatoega tagaistmed.

Tahavaatekaamera teeb tagurdamise lihtsamaks

Tänavapostid, prügikastid, madalad piirded ja müürid… Tahavaatekaamera näitab Teile tahavaatepeeglisse integreeritud ekraanil kõike, mis jääb auto taha. Süsteem ei aita mitte üksnes näha takistusi, mis võiksid muidu märkamatuks jääda, vaid näitab ekraanil ka virtuaalseid abijooni, mille abil õnnestub parkimine isegi kõige väiksemale parkimiskohale. Mugavuse lisamiseks hakkab tahavaatekaamera automaatselt tööle kohe, kui panete sisse tagasikäigu. Tahavaatekaamera on saadaval valikvarustusena koos sõidureast väljumise hoiatussüsteemiga.

Andurid, mis aitavad parkida

Parkimisandurid, mis on saadaval valikvarustusena, aitavad hinnata vahemaad Teie sõiduki ja selle ees või taga asuvate takistuste vahel. Kui andurid tuvastavad takistuse, panevad need tööle helisignaali, mis muutub takistusele lähenedes üha intensiivsemaks. Tänu parkimisanduritele saate end oma sõiduki parkimisel palju kindlamalt tunda.

Kergem pimedas manööverdada

Kui peate õhtupimeduses järsu pöörde tegema, aitab Tourneo Custom Teid oma uute kurvituledega. Need süttivad kiirustel alla 30 km/h, kui keerate rooli või lülitate sisse suunatuled. Kurvituli, mis on paigaldatud esilaterna ülaossa, süttib automaatselt õigel poolel, valgustades selgelt pöördepoolset teeserva. Sel moel on manöövri sooritamine palju lihtsam.

Säästlikum sõit, mis ka väsitab vähem

Kiirushoidiku juurde kuuluv seadistatav kiiruspiirik laseb Teil kindlaks määrata oma isikliku piirkiiruse ning hoiab sõidukiiruse siis sellest allpool. See aitab säästa kütust ning vähendab kiiruse ületamise võimalust. Kiirushoidik omakorda hoiab Teie valitud sõidukiirust, et Teil poleks vaja selle peale rohkem mõtelda.

Uudne tagaistmete süsteem – kombineerige täpselt nii, nagu parajasti vaja

Uus paindlik tagaistmete süsteem annab Teile rohkem kui 30 erinevat istmete kombineerimisvõimalust. Kui Te mõnd istet näiteks ei kasuta, saate selle kokku klappida ja ettepoole püsti keerata, et teha lisaruumi pagasile. Kui mõni reisijatest vajab abilauda, saate sileda lauapinna tekitamiseks mõne istme seljatoe vastu istmepatja maha keerata. Ja kui läheb vaja maksimaalse suurusega pagasiruumi, saate kõik tagaistmed täielikult eemaldada. Istmed on reisimiseks ka äärmiselt mugavad, eriti veel juhul, kui varustada need kallutatavate seljatugede, käetugede ja nahast istmekatetega (saadaval valikvarustusena). Olemas on ka laste turvatoolide ISOFIX-kinnituspunktid.

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi hääljuhtimisega SYNC-süsteemi abil saate panna mängima oma lemmikmuusika, käsi kordagi roolilt tõstmata. Lihtsaid häälkäsklusi kasutades saate ka oma mobiiltelefoniga helistada ja kõnedele vastata. Kui näiteks ütlete „Call – kodu“, helistab süsteem Teile koju (eeldusel, et „Kodu“ on olemas Teie mobiiltelefoni kontaktandmete loendis). Süsteem loeb Teile valjult ette isegi tekstisõnumid, mis on saadetud Teie mobiiltelefonile.* Häälkäskluste abil saate panna mängima ka lugusid USB-mälupulgalt, MP3-mängijalt või iPod®-ilt või kuulata muusikat voogedastuse teel mobiiltelefonist. Nii saate alati käed roolil ja pilgu teel hoida. Lisaks on SYNC-süsteemil olemas eriline hädaabifunktsioon: eeldusel, et Teie mobiiltelefon on SYNC-süsteemiga ühendatud, helistab see funktsioon ise kohalikku häirekeskusse, kui on tuvastanud, et Teie sõidukiga on juhtunud liiklusõnnetus.

Integreeritud katuseraam lisab mugavust ning vähendab kütusekulu ja müra

Ainulaadse uudse katuseraami saab väga lihtsalt katusega ühetasaselt kokku panna, kui seda parajasti ei vajata. Nii säästab see Teid tavapärase katuseraami paigaldamise ja eemaldamise vaevast. Lisaks laseb uudne katuseraam Teil sõita läbi kohtadest, kus kehtib kahemeetrine kõrgusepiirang. Tänu väiksemale õhutakistusele aitab see säästa kütust ning saate nautida vaiksemat sõitu, sest ka tuulemüra on vähem. Katuseraami kandevõime on märkimisväärsed 130 kg.

Uued mugavamad esiistmed

Põhivarustusse kuuluv juhiiste – nagu ka rool – on mitmes suunas reguleeritav, et saaksite leida enda jaoks ideaalse juhtimisasendi. Olemas on ka sisseehitatud käetugi, valikvarustusena on saadaval reguleeritav nimmetugi, esiistmete istmesoojendus ja elektriliselt reguleeritav juhiiste. Lisaks istumismugavusele on tähtis ka see, et istmed on äärmiselt vastupidavad ja kulumiskindlad.

Lihtne juurdepääs iga nurga alt

Tourneo Customi mõlemal küljel on liuguksed, mis kuuluvad koos uste all asuvate sisenemist ja väljumist lihtsustavate madalate astmelaudadega standardvarustusse. Tänu tagaluugile pääsete mugavalt ligi ka istmete taga asuvale pagasiruumile.

Nutikates panipaikades leidub ruumi kõigele

Tourneo Customis on Teie asjade jaoks üllatavalt palju hoiuruumi: armatuurlaua peal asub kaanega panipaik koos 12 V toitepesaga Teie mobiiltelefoni või MP3-mängija hoidmiseks, lisaks on siin veel ülisuur kindalaegas ja loomulikult mitu käepärast pudeli- ja topsihoidikut. Kui aga valite kahekohalise kaassõitja esiistme, on Teie käsutuses selle alla peidetud hoiukoht, milles on ruumi tervelt 93 liitrit, ning klapplaud, mis on piisavalt suur sülearvuti kasutamiseks.

Just nii palju meelelahutust, kui ise soovite

Saadaval on lai valik uusimaid info- ja meelelahutussüsteeme, sealhulgas tipptasemel pakett, kuhu kuulub digisignaali vastuvõtjaga (DAB) raadio, CD-mängija, USB-pesa, mitmefunktsiooniline ekraan, kogu Euroopat hõlmav naviseade, tahavaatekaamera, Fordi SYNC-süsteem ja suurepärane komplekt kõlareid.

Klaasipuhastid, mis kohanevad automaatselt vihmasajuga

Vihmasensoriga klaasipuhastid hakkavad tööle kohe, kui on tuvastanud, et esiklaas on märg. Seejärel muudavad need oma pühkimiskiirust vastavalt ilmaoludele automaatselt ise. Teie saate valida ühe kuuest tundlikkusastmest, millega määratakse kindlaks, kui palju vett võib esiklaasile koguneda, enne kui kojamehed selle ära pühivad. Vihmasensoriga klaasipuhastid on saadaval valikvarustusena koos automaatlülitusega esituledega (vt altpoolt).

Esituled, mis süttivad automaatselt kohe, kui vaja

Tourneo Custom on varustatud anduritega, mis märkavad, kui väljas on läinud juba liiga hämaraks. Siis lülitavad andurid esituled automaatselt sisse, muutes autosõidu videviku saabudes palju lihtsamaks. Lisaks süttivad esituled automaatselt ka juhul, kui sisenete tunnelisse. Automaatlülitusega esituled on saadaval valikvarustusena koos vihmasensoriga klaasipuhastitega (vt ülaltpoolt).

Quickclear teeb lõpu jää kraapimisele esiklaasilt

Vajutage lihtsalt nuppu ja integreeritud kütteelemendid teevad klaasi kiiresti jääst või lumest puhtaks, vabastades Teid sellest tüütust ülesandest (saadaval valikvarustusena).

Fordi eksimiskindel tankimissüsteem Easy-Fuel

See süsteem teeb vale tüüpi kütuse tankimise Tourneo Customi paaki praktiliselt võimatuks, sest vale tankimispüstol lihtsalt ei lähe täiteavasse. Ja kuna Easy-Fuel on korgita tankimissüsteem, pole Teil enam kunagi vaja määrdunud kütusepaagi korki puutuda.

Küljepeeglid, mis klapivad end vigastuste vältimiseks ise kokku

Elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid, mis on saadaval valikvarustusena, keeravad end pärast üht nupuvajutust ise sissepoole kokku, et vältida juhuslikke soovimatuid vigastusi. Peeglikorpustes asuvad sisseehitatud suunatuled ning peeglid on varustatud klaasisoojendusega, et selge vaade tahapoole oleks tagatud ka miinuskraadidega.

Automaatlülitusega kaugtuled – parandavad nähtavust, pimestamata teisi juhte

Kui sõidate pimedas, on automaatlülitusega kaugtuled Teile väga kasulikuks abimeheks. Tuvastades Teie ees teise sõiduki – pole vahet, kas see läheneb vastassuunast või liigub Teiega samas suunas – lülitab süsteem esituled ajutiselt ümber lähituledele, et teisi juhte mitte pimestada. Seejärel lülitab see esituled automaatselt tagasi kaugtuledele, tagades parima nähtavuse. Automaatlülitusega kaugtuled on saadaval valikvarustusena koos sõidureast väljumise hoiatussüsteemiga.

Hädaabikõne õnnetuse korral

Kui peaks juhtuma liiklusõnnetus, hakkab Fordi SYNC-süsteemi auhinnatud hädaabifunktsioon tööle kohe, kui turvapadi täitub või kütusepumba töö katkeb. Kui Teie mobiiltelefon on SYNC-süsteemiga ühendatud, helistab hädaabifunktsioon sellega Teie eest ise häirekeskusse ning edastab kõige tähtsamad andmed, sh Teie GPS-koordinaadid. Lisaks võimaldab funktsioon ka Teil endal häirekeskuse töötajatega rääkida. Hädaabifunktsioon võitis 2012. aastal väärika Global Mobile Award-auhinna parima sõidukitele mõeldud mobiiliuuenduse eest (Best Mobile Innovation for Automotive Transport or Utilities).

Muretu paigaltvõtt kallakul

Nõlvaltstardiabi süsteem takistab lühiajaliselt auto tagasiveeremist, kui peate alustama liikumist kallakul. Süsteem säilitab rõhku pidurisüsteemis veel kuni 3 sekundit, andes Teile aega rahulikult jalg piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta. See on väga kasulik ka juhul, kui peatute ja alustate liikumist libedal pinnasel.

Eesrindlik juhiabisüsteem aitab Teil oma sõidureas püsida

Kui sõidureast väljumise hoiatussüsteem tuvastab, et Teie sõiduk hakkab kogemata oma sõidureast välja kalduma, paneb see Teie hoiatamiseks rooli kergelt vibreerima ja infoekraanile ilmub asjakohane hoiatus. (Rooli vibratsioonitase on kolmeastmeliselt reguleeritav.)

Juhi virgutusfunktsioon hoiatab Teid, kui märkab, et olete väsinud

Juhi virgutusfunktsioon jälgib pidevalt Teie käitumist autoroolis ning tuvastab Teie olekus igasugused muutused, mille põhjuseks võib olla liigne väsimus. Kui funktsioon märkab, et hakkate valvsust kaotama, ilmub ekraanile hoiatav näit, mis soovitab Teil teha puhkepausi. Selle tehnoloogia eest on Ford pälvinud maineka Euro NCAP Advanced-auhinna*. *Auhind anti Ford Focuse varustusse kuuluva juhi virgutusfunktsiooni eest.

Hoiatus tagant lähenejatele, kui peate järsult pidurdama

Kui olete sunnitud mingil põhjusel väga tugevalt pidurdama, paneb avariipidurdamise hoiatustulede süsteem (EBL) pidurituled vilkuma, et Teile järgnevaid autojuhte hoiatada.

ESC aitab säilitada kontrolli sõiduki üle, olgu teeolud kuitahes halvad

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) jälgib pidevalt Teie sõiduki liikumist. Süsteem tuvastab igasuguse kõrvalekaldumise Teie valitud trajektoorilt ning korrigeerib automaatselt Tourneo Customi asendit sõiduteel, näiteks juhul, kui hakkate libisema, aidates Teil kontrolli oma sõiduki üle säilitada. See tehnoloogia aitab lühendada ka peatumisteekonda äkkpidurdamisel.

Järelhaagis turvaliselt õigel joonel

Järelhaagise stabiliseerimisabi süsteem (TSA) tuvastab järelhaagise vänderdamise ja vähendab Tourneo Customi sõidukiirust seni, kuni probleemi enam pole. Nii on järelhaagise vedamine ohutum ja haagis paremini juhitav. Liikumise aeglustamiseks vähendab süsteem mootori pöördemomenti ja suurendab vähehaaval kõikidele ratastele mõjuvat pidurdusjõudu.

Maksimaalne haardumine minimaalse vaevaga

Meie eesrindlik veojõu kontrollsüsteem (TCS) ei lase ratastel asjatult ühel kohal ringi käia ning hoolitseb parima võimaliku haardumise, suutlikkuse ja stabiilsuse eest just siis, kui Teil on seda kõige enam vaja. Süsteem jälgib ja reguleerib pidevalt ükshaaval veoratastele ülekantavat mootorijõudu, tagades paigaltvõtul ja kiirendamisel pinnasega maksimaalse kontakti ja parima haardumise.

Ohutum pidurdamine nii täis kui ka tühja sõidukiga

Tourneo Customi blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) on ühendatud elektroonilise pidurdusjõu jaotussüsteemiga (EBD), mis tasakaalustab pidurdusjõudu esi- ja tagarataste vahel vastavalt sõidukis viibivate reisijate raskusele. Tänu sellele toimub pidurdamine tõhusamalt ja sõiduk on paremini juhitav – see on eriti tähtis, kui peate pidurdama kurvides. Lisaks aitavad mõlemad süsteemid lühendada peatumisteekonda ka kõige keerukamates teeoludes.

Lisajõud äkkpidurdamisel hädaolukorras

Hädapidurivõimendi (EBA) aitab Teie sõidukil avariiolukorras maksimaalset pidurdusjõudu saavutada. Süsteem tuvastab, kui palju olete ise piduripedaali vajutanud, ning suurendab siis automaatselt pidurirõhku, kui seda on vaja. Pidurdusteekonna veelgi tõhusamaks lühendamiseks suurendab uus hüdrauliline tagumine võimendi hädapeatumisel samaaegselt ABS-süsteemi töölerakendumisega tagumiste pidurite pidurirõhku.

Täiustatud turvapatjade süsteem

Uus Tourneo Custom saab standardvarustusena kaasa juhi ja kaassõitja eesmised turvapadjad, külgturvapadjad ja turvakardinad ning uusima turvapatjade aktiveerimissüsteemi.

Turvalisem kaugjuhitav kesklukustussüsteem

Kaugjuhitav kesklukustussüsteem kuulub Tourneo Customi standardvarustusse. See uus lukustussüsteem on turvalisem kui kunagi varem, sest annab Teile võimaluse avada lukust korraga vaid ühe ukse, avamata automaatselt kõiki ukselukke. Teised uksed jäävad kindlalt lukku seniks, kuni avate need juhiuksel asuva lülitiga. Sama lülitit saate kasutada sõiduki kõikide uste lukustamiseks ja lukust avamiseks.

Muukimisvastase kaitsega ukselukud

Kõikidel ukselukkudel on muukimisvastased kaitsekatted, mis ei lase lukke peitli või puuriga lahti murda.

Eesrindlik võtmepult teeb kesklukustuse kaks korda kindlamaks

Uus kokkupandava võtmega juhtpult teeb sõiduki varastele kaks korda raskemaks saagiks, sest puldis asuval raadiosaatjal on kaks kanalit – see tähendab, et varastel on praktiliselt võimatu võtmepuldi signaali skaneerida või kopeerida. Laetav võtmepult on lahtimurdmis- ja veekindel, taludes hästi igapäevase kasutamisega kaasnevat koormust ja pinget.

Kõrgetasemeline alarmsüsteem

Uue Tourneo Customi jaoks on valikvarustusena saadaval perimeetrivalvega alarmsüsteem, mis annab häiret, kui uksed või kapott jõuga avatakse.

Maksimaalne kaitse ülitugevalt kerekarkassilt

Uue Tourneo Customi kere sisaldab ülitugevat boorterast. Üle 40% kerekonstruktsioonist, sh reisijateruumi turvakarkassi osad, on valmistatud boorterasest ja teistest eriti tugevatest või ülitugevatest terasesulamitest. Tänu sellele on kere väga kerge ja löögikindel. Ka kerekarkassi ehitust on mitmeti täiustatud, kasutades selleks rohkem kui 4500 arvutisimulatsiooni ja 30 täismõõdus sõiduki kokkupõrkekatset.

Ford Tourneo Custom videod

Freestyle skateboarders Ford Tourneo Custom goes streetwise / Ford Europe

Ford Tourneo Custom meedias

2014. 10. 06 • What Car?
Fordi naksitralliautode kolm venda – Courier, Connect, Custom

3xFord-whatcar