Uus Ford Transit Connect pakub oma klassi tippu kuuluvat kütusesäästlikkust, kandevõimet ja vastupidavust

Fordi täiesti uus Transit Connect pakub väikekaubikute juhtidele suurepärast veomahtu, kütusesäästlikkust ja vastupidavust. Populaarse Trend-varustustasemega saab kaubik standardvarustusena kaasa näiteks kahekohalise kaassõitja istme, laadimisavaga vaheseina ja konditsioneeriga kliimaseadme.

Ford võttis senise Transit Connecti töökindluse ja vastupidavuse, vähendas tuntavalt kütusekulu, lisas mitmeid uusi nutikaid lahendusi kaubaruumi ning andis mudelile uue dünaamilisema välisilme. Uus Transit Connect kehtestab väikekaubikute klassis uued standardid ning on täiuslikuks partneriks mitme eri valdkonna ettevõtetele.

Kahe erineva keretüübiga – Van ja Kombi – pakutava Transit Connecti suure ja praktilise kaubaruumi kogumaht on koos täismõõdus vaheseinaga 2,9 m3 või 3,6 m3 ning koos lisaruumiga esiosas 3,7 m3 või 4,4 m3. Eri mudelite maksimaalsed kandevõimed ulatuvad kuni 1000 kilogrammini, mis on taas üks oma klassi parimaid näitajaid.

Mootorivalikus on mitu erinevat jõuallikat: ülitõhus 1,6-liitrine Duratorq TDCi-diiselmootor, millest on saadaval kaks eri võimsusega versiooni – 95 ja 115 hj, 100 hj 1,0-liitrine EcoBoost-bensiinimootor ning 150 hj 1,6-liitrine EcoBoost-bensiinimootor koos kuuekäigulise automaatkäigukastiga.

Fordi kütusekulu vähendavad tehnoloogiad on laialdaselt kättesaadavad kogu uue Transit Connecti mudelivalikus. Spetsiaalse kütuse kokkuhoiu paketi, kuhu kuuluvad Auto-Start-Stop-süsteem, radiaatori aktiivvõre ja intelligentne regeneratiivlaadimise süsteem, saavad standardvarustusena kaasa 1,0-liitrise EcoBoost-mootoriga mudelid ning valikvarustusena saab selle lisada ka 95 hj 1,6-liitrise Duratorq-diiselmootoriga versioonidele. Kõikide mudelite varustusse kuulub ka senisest energiasäästlikum elektriline roolivõimendi, käiguvahetuse näidik ja Fordi ökorežiim EcoMode – autojuhi teavitussüsteem, mis aitab säästlikumalt sõita.

Erinevalt paljudest konkurentidest, mida on testitud sarnaselt sõiduautodele, on uus Transit Connect teinud läbi Fordi äärmiselt rangetele tarbesõidukistandarditele vastavad vastupidavuskatsed. Mudeli väljatöötamisel läbiti raskete proovisõitude käigus ühtekokku 5 miljonit kilomeetrit ning sellest vähemalt 400 000 km karmides päriselu töötingimustes koos Transit Connecti tegelike kasutajatega.

Uus Transit Connect pakub oma tulevastele kasutajatele mitmeid praktilisi ja nutikaid lahendusi, sealhulgas:

  • Paindlik kahekohaline kaassõitja iste, mis võimaldab juhil veel kaks inimest kabiini mahutada. Seejuures saab äärmise esiistme seljatoe taha kallutada, et vajaduse korral kabiinis suuri kaste transportida, ning ettepoole kokku klappida, et läbi vaheseinas oleva ava autosse pikki esemeid mahutada.
  • Eriti hele LED-valgustus kaubaruumis, mis laseb seda kasutada ka mugava töökohana.
  • Kaubaruumi külgseintel vöökoha ja õlgade kõrgusel asuvad standardsed kinnituspunktid, mis lihtsustavad täiendavate koorma kinnituskonksude, riiulisüsteemide või muude sisustuselementide paigaldamist.
  • Praktilised mobiilse kontori funktsioonid kabiinis, sh Fordi SYNC-sidesüsteem ja hulgaliselt panipaiku. Kahekohalise kaassõitja istme saab näiteks tasase kirjutamispinna tekitamiseks kokku klappida ning käepärase istmealuse panipaiga kasutamiseks ülespoole keerata.
  • Mitmeti kombineeritavad tagaistmed Kombi-mudelis koos liigutatava võrest vaheseinaga; seejuures pakuvad L2-mudelid omas klassis ainulaadset võimalust teise ja kolmanda istmerea istmed ühetasase pagasiruumi loomiseks kokku klappida.

Uus mudel hoiab ka Transit Connecti kui erakordselt turvalise sõiduki mainet: täiustatud kaugjuhitaval lukustussüsteemil on nüüd turvalisuse lisamiseks kaks kanalit ning selle saab seadistada tööle täpselt nii, nagu kasutajal vaja on. Muukimisvastased kaitsekatted ukselukkudel ei lase aga soovimatutel sissetungijatel lukke peitli või puuriga lahti lõhkuda.

Uue mudeli stiilses ja avaras sõiduautoliku kujunduse ja meistrikäega viimistletud kabiinis on rohkelt leidliku lahendusega panipaiku, lisaks on juhi käsutuses Fordi uusimad juhiabisüsteemid ja sõidumugavust lisavad tehnoloogiad. Esimesena omas klassis saab Transit Connect lisavarustusena kaasa tagant otsasõidu vältimissüsteemi Active City Stop, mis aitab autojuhil vältida aeglases linnaliikluses toimuvaid kokkupõrkeid eespool aeglasemalt liikuvate või peatunud sõidukitega.

Septembris 2013. valis rahvusvaheline žürii uue Ford Transit Connecti aasta kaubikuks 2014.