Uus Ford Transit Connect pakub oma klassi tippu kuuluvat kütusesäästlikkust, kandevõimet ja vastupidavust

Fordi täiesti uus Transit Connect pakub väikekaubikute juhtidele suurepärast veomahtu, kütusesäästlikkust ja vastupidavust. Populaarse Trend-varustustasemega saab kaubik standardvarustusena kaasa näiteks kahekohalise kaassõitja istme, laadimisavaga vaheseina ja konditsioneeriga kliimaseadme.

Ford võttis senise Transit Connecti töökindluse ja vastupidavuse, vähendas tuntavalt kütusekulu, lisas mitmeid uusi nutikaid lahendusi kaubaruumi ning andis mudelile uue dünaamilisema välisilme. Uus Transit Connect kehtestab väikekaubikute klassis uued standardid ning on täiuslikuks partneriks mitme eri valdkonna ettevõtetele.

Kahe erineva keretüübiga – Van ja Kombi – pakutava Transit Connecti suure ja praktilise kaubaruumi kogumaht on koos täismõõdus vaheseinaga 2,9 m3 või 3,6 m3 ning koos lisaruumiga esiosas 3,7 m3 või 4,4 m3. Eri mudelite maksimaalsed kandevõimed ulatuvad kuni 1000 kilogrammini, mis on taas üks oma klassi parimaid näitajaid.

Mootorivalikus on mitu erinevat jõuallikat: ülitõhus 1,6-liitrine Duratorq TDCi-diiselmootor, millest on saadaval kaks eri võimsusega versiooni – 95 ja 115 hj, 100 hj 1,0-liitrine EcoBoost-bensiinimootor ning 150 hj 1,6-liitrine EcoBoost-bensiinimootor koos kuuekäigulise automaatkäigukastiga.

Fordi kütusekulu vähendavad tehnoloogiad on laialdaselt kättesaadavad kogu uue Transit Connecti mudelivalikus. Spetsiaalse kütuse kokkuhoiu paketi, kuhu kuuluvad Auto-Start-Stop-süsteem, radiaatori aktiivvõre ja intelligentne regeneratiivlaadimise süsteem, saavad standardvarustusena kaasa 1,0-liitrise EcoBoost-mootoriga mudelid ning valikvarustusena saab selle lisada ka 95 hj 1,6-liitrise Duratorq-diiselmootoriga versioonidele. Kõikide mudelite varustusse kuulub ka senisest energiasäästlikum elektriline roolivõimendi, käiguvahetuse näidik ja Fordi ökorežiim EcoMode – autojuhi teavitussüsteem, mis aitab säästlikumalt sõita.

Erinevalt paljudest konkurentidest, mida on testitud sarnaselt sõiduautodele, on uus Transit Connect teinud läbi Fordi äärmiselt rangetele tarbesõidukistandarditele vastavad vastupidavuskatsed. Mudeli väljatöötamisel läbiti raskete proovisõitude käigus ühtekokku 5 miljonit kilomeetrit ning sellest vähemalt 400 000 km karmides päriselu töötingimustes koos Transit Connecti tegelike kasutajatega.

Uus Transit Connect pakub oma tulevastele kasutajatele mitmeid praktilisi ja nutikaid lahendusi, sealhulgas:

  • Paindlik kahekohaline kaassõitja iste, mis võimaldab juhil veel kaks inimest kabiini mahutada. Seejuures saab äärmise esiistme seljatoe taha kallutada, et vajaduse korral kabiinis suuri kaste transportida, ning ettepoole kokku klappida, et läbi vaheseinas oleva ava autosse pikki esemeid mahutada.
  • Eriti hele LED-valgustus kaubaruumis, mis laseb seda kasutada ka mugava töökohana.
  • Kaubaruumi külgseintel vöökoha ja õlgade kõrgusel asuvad standardsed kinnituspunktid, mis lihtsustavad täiendavate koorma kinnituskonksude, riiulisüsteemide või muude sisustuselementide paigaldamist.
  • Praktilised mobiilse kontori funktsioonid kabiinis, sh Fordi SYNC-sidesüsteem ja hulgaliselt panipaiku. Kahekohalise kaassõitja istme saab näiteks tasase kirjutamispinna tekitamiseks kokku klappida ning käepärase istmealuse panipaiga kasutamiseks ülespoole keerata.
  • Mitmeti kombineeritavad tagaistmed Kombi-mudelis koos liigutatava võrest vaheseinaga; seejuures pakuvad L2-mudelid omas klassis ainulaadset võimalust teise ja kolmanda istmerea istmed ühetasase pagasiruumi loomiseks kokku klappida.

Uus mudel hoiab ka Transit Connecti kui erakordselt turvalise sõiduki mainet: täiustatud kaugjuhitaval lukustussüsteemil on nüüd turvalisuse lisamiseks kaks kanalit ning selle saab seadistada tööle täpselt nii, nagu kasutajal vaja on. Muukimisvastased kaitsekatted ukselukkudel ei lase aga soovimatutel sissetungijatel lukke peitli või puuriga lahti lõhkuda.

Uue mudeli stiilses ja avaras sõiduautoliku kujunduse ja meistrikäega viimistletud kabiinis on rohkelt leidliku lahendusega panipaiku, lisaks on juhi käsutuses Fordi uusimad juhiabisüsteemid ja sõidumugavust lisavad tehnoloogiad. Esimesena omas klassis saab Transit Connect lisavarustusena kaasa tagant otsasõidu vältimissüsteemi Active City Stop, mis aitab autojuhil vältida aeglases linnaliikluses toimuvaid kokkupõrkeid eespool aeglasemalt liikuvate või peatunud sõidukitega.

Septembris 2013. valis rahvusvaheline žürii uue Ford Transit Connecti aasta kaubikuks 2014.

Disain ja tehnoloogia, millel on eesmärk

Iga tehnoloogia ja varustuselement uues Transit Connectis on välja töötatud eesmärgiga tõsta Teie ettevõtte tööjõudlust ning teha elu nii lihtsaks kui võimalik.

Fordi SYNC-süsteem – eesrindlik vabakäetehnoloogia

Fordi SYNC-süsteemi abil saate panna mängima oma lemmikmuusika ning rääkida oma mobiiltelefoniga, kasutades selleks kõigeks vaid lihtsaid häälkäsklusi. Kui Teie telefoni kontaktandmetesse on salvestatud näiteks kodune telefoninumber nimega „Kodu“, peate vaid ütlema „Call – kodu“ ja süsteem valib automaatselt selle numbri. Häälkäskluste abil saate panna mängima ka lugusid USB-mälupulgalt, MP3-mängijalt või iPod®-ilt või kuulata muusikat voogedastuse teel Bluetooth®-ühendusega mobiiltelefonilt. Süsteem oskab isegi saabunud tekstisõnumeid Teile ette lugeda.

Andurid, mis teevad parkimise stressivabaks

Parkimisandurid aitavad Teil hinnata vahemaad oma auto ja selle ees või taga asuvate takistuste vahel. Kui andurid tuvastavad takistuse, panevad need tööle helisignaali, mis muutub takistusele lähenedes üha intensiivsemaks.

Lihtsam tagurdamine

Tänavapostid, prügikastid, madalad piirded ja müürid… Tahavaatekaamera näitab Teile keskkonsooli paigaldatud ekraanil kõike, mis jääb auto taha. Kaamera hakkab automaatselt tööle kohe, kui panete sisse tagasikäigu. Süsteem näitab ka virtuaalseid abijooni, mille järgi õnnestub auto ära parkida isegi kõige kitsamale parkimiskohale.

Lambid, mis pööravad koos Teiega, parandades nähtavust pimedas

Kui näitate suunda ja teete ristmikul pöörde või keerate autoga parkimiskohale, süttib samal küljel automaatselt udutule sisse paigaldatud kurvituli, valgustades pöördepoolset teeserva. See parandab nähtavust pimedas ja teeb pöörded palju ohutumaks.

Säästlikum sõit, mis ka väsitab vähem

Kiirushoidik koos seadistatava kiiruspiirikuga aitab Teil hoida oma kaubiku sõidukiiruse enda poolt valitud piirkiirusest allpool. See aitab säästa kütust ning vähendab ühtlasi võimalust, et võiksite kogemata kiirust ületada. Ja loomulikult laseb kiirushoidik Teil kindlaks määrata sobiva püsikiiruse, mida hoiab siis Teie eest ise, et saaksite end pikkadel maanteesõitudel mõnusamalt tunda.

Täiuslik helikvaliteet

Suurepärase helitausta eest hoolitseb valikvarustusse kuuluv tipptasemel helisüsteem, mis koosneb digiraadiotehnoloogiaga (DAB) raadiost ja CD-mängijast.

Soe iste ootab Teid

Olgu väljas kuitahes krõbedad külmakraadid, istmesoojendusega juhiistmel ootab Teid alati soe vastuvõtt.

Esituled, mis süttivad automaatselt kohe, kui vaja

Uuel Transit Connectil on andurid, mis tuvastavad videviku saabumisel valguse vähenemise või ümbritseva valgustaseme järsu muutumise, näiteks kui sisenete tunnelisse. Sel juhul lülituvad esituled automaatselt sisse, muutes autosõidu ühtaegu nii lihtsamaks kui ka ohutumaks. Automaatlülitusega esituled on saadaval valikvarustusena koos vihmasensoriga klaasipuhastitega (vt altpoolt).

Klaasipuhastid, mis kohanevad automaatselt vihmasajuga

Vihmasensoriga klaasipuhastid hakkavad tööle kohe, kui on tuvastanud, et esiklaas on märg. Seejärel muudavad need oma pühkimiskiirust vastavalt ilmaoludele automaatselt ise. Teie saate valida ühe kuuest tundlikkusastmest, millega määratakse kindlaks, kui palju vett võib esiklaasile koguneda, enne kui kojamehed selle ära pühivad. Vihmasensoriga klaasipuhastid on saadaval valikvarustusena koos automaatlülitusega esituledega.

Reguleerige rool enda jaoks sobivaimasse asendisse

Roolisamba kallet ja sügavust saab väga lihtsalt muuta, et leiaksite enda jaoks kõige sobivama ja mugavama juhtimisasendi.

Teie kaubik – Teie kontor

Kus iganes Te ka ei viibiks – tänu uue Transit Connecti sisseehitatud sidevõimalustele on äritegevus nüüd lihtsam kui kunagi varem. Kabiini jaoks on valikus kolm eri tüüpi keskkonsooli, igaüks neist kujundatud nii, et kõik vajalik oleks Teil pidevalt käeulatuses. Sõltuvalt Teie valitud mudelist ja istmelahendusest on saadaval kas lahtine või kinnine keskkonsool (kinnisel on olemas käetugi), üks või kaks 12 V toitepesa, AUX- ja USB-ühenduspesad, topsihoidikud, hoiukoht sülearvutile või A4-mõõdus kaustadele ning lisaks veel istmealune hoiusahtel.

Valige ideaalne temperatuur nii endale kui ka oma kaassõitjale

Valikvarustusse kuuluva kahetsoonilise elektroonilise täisautomaatse kliimaseadmega (DEATC) saate valida ühe temperatuuri endale ja teise oma kaassõitjale ning süsteem hoiab neid siis automaatselt, kasutades vajadusel konditsioneeri.

Quickclear teeb esiklaasi kiiresti puhtaks

See praktiline funktsioon aitab Teil külmadel talvehommikutel kiiremini liikvele pääseda. Vajutage lihtsalt nuppu ja süsteem kõrvaldab jää või härmatise klaasilt sekunditega, kuigi väljas on miinuskraadid.

Fordi eksimiskindel tankimissüsteem Easy-Fuel

See süsteem teeb vale tüüpi kütuse tankimise Teie kaubiku paaki praktiliselt võimatuks, sest vale tankimispüstol lihtsalt ei lähe täiteavasse. Ja kuna Easy-Fuel on korgita tankimissüsteem, pole Teil enam kunagi vaja määrdunud kütusepaagi korki puutuda.

Avage ja sulgege aknad ühe nupuvajutusega

Mõlema esiukse aknad saab täielikult avada või sulgeda vaid ühe nupuvajutusega. Loomulikult saate neid ükshaaval avada-sulgeda ka osaliselt, et lasta sisse just nii palju värsket õhku, kui parajasti soovite.

Küljepeeglid, mis klapivad end vigastuste vältimiseks ise kokku

Auto parkimisel kitsale tänavale või väikesele parkimiskohale võivad küljepeeglid väga lihtsalt viga saada. Elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid, mis on saadaval valikvarustusena, aitavad seda vältida, keerates end pärast üht nupuvajutust sujuvalt sissepoole kokku. Ja tänu peeglisoojendusele saate oma teekonda pakaselistel hommikutel kiiremini ja ohutumalt alustada.

Riiul, mis aitab kabiini korras hoida

Laeriiul juhi ja kaassõitja peade kohal on suurepärane näide leidlikust ja ökonoomsest ruumikasutusest ning aitab Teil oma kabiinis korda hoida, jättes kõik vajaliku sellegipoolest otse käeulatusse.

Fordi SYNC-süsteem koos hädaabifunktsiooniga: kutsub abi, kui Te ise seda ei suuda

Fordi SYNC-süsteemi üks tähtsamaid omadusi on hädaabifunktsioon, mis võib avarii korral päästa Teie elu. Kui Teie autoga peaks juhtuma liiklusõnnetus, milles turvapadi täitub või kütusepumba töö katkeb, helistab süsteem selle tehnoloogia abil Teie eest ise automaatselt kohalikku häirekeskusse. Soovi korral saate ise kõne lõpetada või rääkida häirekeskuse töötajaga, kui see on vajalik. Mis aga kõige tähtsam – süsteem annab Teie kohta elutähtsat teavet, edastades Teie täpsed GPS-koordinaadid ka juhul, kui olete ise teadvuse kaotanud.

Kokkupõrgete vältimine väikestel kiirustel

Aeglaselt edasi liikuvas liikluses, kus on vaja pidevalt peatuda ja jälle sõitu alustada, esineb kokkupõrkeid liigagi sageli. Just selliste väikestel kiirustel toimuvate kokkupõrgete vältimiseks ning nende tagajärgede leevendamiseks ongi välja töötatud uudne tehnoloogia – tagant otsasõidu vältimissüsteem Active City Stop. Kui sõidate kiirusega alla 30 km/h ja süsteem tuvastab, et sõiduk Teie ees on ootamatult peatunud, pidurdab süsteem Teie eest automaatselt ise. Seda, et Active City Stop on tõeliselt innovaatiline turvatehnoloogia, tõendab ka süsteemile antud mainekas Euro NCAP Advanced-auhind.

Muretu paigaltvõtt kallakul

Nõlvaltstardiabi süsteem takistab lühiajaliselt auto tagasiveeremist, kui peate alustama liikumist kallakul. Süsteem säilitab rõhku pidurisüsteemis veel 2,5 sekundit, andes Teile aega rahulikult jalg piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta. See on väga kasulik ka juhul, kui peatute ja alustate liikumist libedal pinnasel.

ESC aitab säilitada kontrolli auto üle, olgu sõiduolud kuitahes halvad

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) jälgib pidevalt Teie kaubiku liikumist, tuvastab igasuguse kõrvalekaldumise Teie valitud trajektoorilt ning korrigeerib automaatselt auto asendit sõiduteel, näiteks juhul, kui auto hakkab libisema. Süsteem aitab Teil kontrolli oma kaubiku üle säilitada ning aitab lühendada ka peatumisteekonda äkkpidurdamisel.

Maksimaalne haardumine minimaalse vaevaga

Eesrindlik veojõu kontrollsüsteem (TCS) ei lase ratastel asjatult ühel kohal ringi käia ning hoolitseb parima võimaliku haardumise, suutlikkuse ja stabiilsuse eest just siis, kui Teil on seda kõige enam vaja. Süsteem jälgib ja reguleerib pidevalt ükshaaval sõiduki ratastele ülekantavat jõudu, tagades paigaltvõtul ja kiirendamisel pinnasega maksimaalse kontakti ja parima haardumise.

Koorma raskusega kohanev stabiilsuskontrolli süsteem

Koormustundlik stabiilsuskontrolli süsteem (LAC) reguleerib ESC-süsteemi tööd vastavalt kaubikuga veetava koorma koguraskusele. See tagab parima juhitavuse ja stabiilsuse, olgu sõiduk tühi või täis laaditud.

Auto hoiatab Teid, kui mõni rehv on liiga tühi

Kütuse säästmiseks, rehvide hea seisukorra säilitamiseks ja Teie ohutuse tagamiseks on väga tähtis rõhk rehvides alati normikohane hoida. Sellepärast jälgivadki andurid pidevalt kõiki rehve ja hoiatavad Teid, kui on tekkinud probleem. Siis saate rahulikult peatuda, probleemse rehvi üle kontrollida ning selle uuesti täis pumbata või ratta ära vahetada.

Järelhaagis turvaliselt õigel joonel

Järelhaagise stabiliseerimisabi süsteem (TSA) tuvastab järelhaagise vänderdamise ja vähendab Transit Connecti sõidukiirust seni, kuni probleemi enam pole. Nii on järelhaagise vedamine ohutum ja haagis paremini juhitav. Süsteem aeglustab sõiduki liikumist, vähendades mootori pöördemomenti ja suurendades vähehaaval kõikidele ratastele mõjuvat pidurdusjõudu.

Lisajõud äkkpidurdamisel hädaolukorras

Hädapidurivõimendi (EBA) aitab Teie kaubikul avariiolukorras maksimaalset pidurdusjõudu saavutada. Süsteem tuvastab, kui palju olete ise piduripedaali vajutanud, ning suurendab siis automaatselt pidurirõhku, kui seda on vaja. Peatumisteekonna veelgi tõhusamaks lühendamiseks suurendab uus hüdrauliline tagumine võimendi hädapeatumisel samaaegselt ABS-süsteemi töölerakendumisega tagumiste pidurite pidurirõhku.

Eesrindlikud süsteemid paremini kontrollitud pidurdamiseks

Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline pidurdusjõu jaotussüsteem (EBD) tagavad parema kontrolli pidurdamise üle.

Täiustatud turvapatjade süsteem

Uus Transit Connect on saadaval koos juhi ja kaassõitja eesmiste turvapatjade, külgturvapatjade ja turvakardinatega. Sõiduki tähtsamatesse punktidesse on paigaldatud eesrindlikud andurid, mis hoolitsevad silmapilkse ja kontrollitud reageerimise eest.

Hoiatus tagant lähenejatele, kui peate järsult pidurdama

Kui olete sunnitud mingil põhjusel väga tugevalt pidurdama, paneb avariipidurdamise hoiatustulede süsteem (EBL) ohutuled vilkuma, et hoiatada Teile järgnevaid autojuhte.

Enam ei unusta Te oma turvavööd kinnitada

Kui juhtub, et unustate oma turvavöö kinnitamata, tuletab juhi turvavöö meeldetuletusfunktsioon Teile seda meelde. Funktsioon kuulub kõikide mudelite standardvarustusse.

Kinnitage lapsed turvaliselt kohale

Van-mudeli ühekohaline kaassõitja esiiste on saadaval koos lapse turvatooli ISOFIX-kinnituspunktidega. Double-Cab-in-Van- ja Kombi-mudelite jaoks on ISOFIX-kinnituspunktid saadaval teise istmerea äärmistele istekohtadele.

Teie valite, milliseid uksi soovite lukustada ja avada

Kaugjuhtimisega kesklukustus kuulub uue Transit Connecti standardvarustusse. See uus lukustussüsteem on turvalisem kui kunagi varem, sest annab Teile võimaluse avada lukust korraga vaid ühe ukse ning jätta ülejäänud uksed kindlalt lukku seniks, kuni avate need juhiuksel asuva lülitiga. Sama lülitiga saab lukustada ja lukust avada kõik auto uksed.

Muukimiskaitsega ukselukud

Kõikidel ukselukkudel on muukimisvastased kaitsekatted, mis ei lase lukke puuri või peitliga lahti murda.

Eesrindlik kopeerimiskindel võtmepult

Uues kokkupandava võtmega juhtpuldis, mis kuulub tähtsa osana kesklukustussüsteemi juurde, on kahe kanaliga raadiosaatja. Tänu sellele on varastel praktiliselt võimatu võtmepuldi signaali skaneerida või kopeerida. Pult on laetav, lahtimurdmis- ja veekindel ning seda saab kasutada kuni 30 meetri kaugusel autost.

Täismõõdus terasest vahesein

Kui tõesti juhtub, et varastel õnnestub Teie kaubiku kabiini sisse murda, ei lase täislai ja täiskõrge terasest vahesein neil kaubaruumi pääseda. Lisaks tõhusale vargusvastasele kaitsele pakub see kaitset ka kokkupõrgete korral, laskmata kaubaruumi laaditud koormal või tööriistadel vastu kabiinis istuvaid inimesi paiskuda.

Mitte tavalised lukud

Uue Transit Connecti ukselukkudel on mitu erilist ja väga kasulikku omadust. Näiteks lukustuvad uksed 45 sekundi möödudes automaatselt uuesti, kui ühtki ust selle aja jooksul ei avata (eeldusel, et uksed avati lukust võtmepuldiga). Esiuksi pole aga võimalik üldse lukustada, kui need on praokil. Lisaks avanevad kõik uksed automaatselt lukust, kui turvapadi täitub.

Veel üks koht, kus oma väärtasju hoida

Ärge jätke oma väärtasju nähtavale kohale, pange need hoopis turvaliselt ja kindlalt kindalaekasse luku taha.

Valikus kaks kõrgetasemelist alarmsüsteemi

Valikvarustusena pakutav perimeetrivalvega alarmsüsteem kaitseb Teie kaubikut, pannes alarmsignaali tööle, kui uksed või kapott jõuga avatakse. Kui soovite veelgi tõhusamat kaitset ja kurjategijate heidutamist, valige Thatchami 1. kategooria alarmsüsteem. See intelligentne süsteem lülitab end auto lukustamisel automaatselt valveseisundisse ning annab valju alarmsignaaliga märku, kui keegi on kaubikusse sisse murdnud, auto on üles tõstetud või süsteemi liikumisandurid on sõiduki sees liikumise tuvastanud.

Täiendav sõltumatu varualarm

Thatchami alarmsüsteemi juurde kuulub eraldi akuga täiendav alarmsignaali seade. Alarmsüsteemi töölerakendumisel paneb see kõlama sireeni ja kuna seade on varustatud sisseehitatud sõltumatu vooluallikaga, hakkab see tööle isegi juhul, kui keegi auto põhiaku lahti ühendab.

Ford Transit Connect tehnilised andmed

Ford Transit Connect tehnilised andmed .pdf failina

Ford Transit Connect videod

Ford Transit Connect meedias